TUFO nejen v názvu, ale především na kolech!

30.1.2017, CZE-Prostějov, admin

Český výrobce špičkového cyklistického obutí, společnost TUFO, pokračuje již pátou sezónu na postu titulárního partnera Sportovního Klubu Cyklistů v Prostějově. Právě spojení se společností z Otrokovic, bylo na počátku vytvoření týmu dospělých a registrace do společnosti UCI Continental Teams.

TUFO nejen v názvu, ale především na kolech!

Spojením se špičkovým výrobcem jednoho ze základních komponentů cyklistického vybavení, kterým galusky a pláště rozhodně jsou, jsme získali nejen možnost v dané oblasti využívat špičkového materiálu, ale stali jsme se také součástí vývoje nových a vylepšování stávajících produktů TUFO. To je pro nás velká pocta a současně zodpovědnost. Dává to taky možnost částečně nahlédnout do zajímavé technologie výroby a vývoje těchto komponentů a mít další kousek výhody v hlubších znalostech parametrů a schopností galusek a plášťů TUFO.  

Tyto znalosti a zkušenosti nám také dávají jistotu, že používáme ty nejlepší produkty, které jsou v rámci cyklistického obutí kol k dispozici.

 

Mimo cyklistického obutí, používáme od vstupu mezi UCI kontinentální týmy, výhradně zapletená kola z produkce Otrokovické společnosti. V současnosti jsou to modely Carbona 30 a 45, máme tudíž možnost volby výpletů dle typu tratě a charakteristiky každého závodníka. Pro specifické typy  závodů připravila společnost TUFO pro náš tým několik párů výpletů s výškou ráfku 80mm.

Nejčastěji používaným obutím závodních kol jsou špičkové galusky Elite Ride 25, které s ráfkem vždy spojuje oboustranná lepicí páska TUFO. Pro časovky využíváme galusek Elite Jet, naopak pro trénink se skvěle osvědčily pláště Calibra 25. Pro zvýšení již tak vynikajících proti defektních parametrů galusek  používáme TUFO tmel, vhodný jako prevence i jako oprava propíchnutých galusek.

 

Trénink na dráze se na našem velodromu s betonovým povrchem nejčastěji odbývá na galuskách S3 PRO. V závodním nasazení spoléháme na produktovou řadu Elite, která pokrývá celé spektrum disciplín a typů povrchů drah. Řada Elite nabízí galusky v šířkách 19 a 22mm s váhovým rozsahem 125-160g. Důležité je také to, že i na dráze naprosto důvěřujeme pro spojení galusky s ráfkem či diskem oboustranné lepicí pásce TUFO!

 

Společnost TUFO produkuje cyklistické pneu pro všechny kategorie, disciplíny a sportovní úrovně, stačí si jen vybrat to nevhodnější pro váš cyklistický život. Vše najdete na eshopu TUFO.

Fotogalerie

1-Elite-Ride.jpg
3-Calibra.jpg
6-Carbona-30.jpg
5-Elite-Track.jpg
7-Carbona-45.jpg
2-Hi-Composite-Carbon.jpg
4-S3-Pro-Track.jpg