Český pohár v Kyjově a další pódium pro Prostějov

15.4.2019

Další vydařený víkend za sebou mají mladí závodníci týmu TUFO-PARDUS Prostějov, kteří absolvovali třetí a čtvrtý závod Českého poháru na silnici mládeže a žen v Kyjově. Vedle těchto kategorií zde startovali i muži, v sobotu v nebodovaném kritériu a v neděli je čekal druhý díl seriálu elitního poháru ŠKODA CUP 2019.

Český pohár v Kyjově a další pódium pro Prostějov

Memoriál Jakuba Mrnky, jak se tradiční kritérium ulicemi Kyjova nazývá, vyneslo modrožlutým barvám dvě pódiová umístění v bodovaných kategoriích a dvě umístění na stupních vítězů v kategorii náboru. O to se zasloužili Samuel Stuka a Jan Píchal, kteří obsadili první, respektive druhé místo a ukázali, že práce s prostějovskou mládeží nese své ovoce. Mezi staršími žačkami se pak podařilo zvítězit Patricii Müllerové, která si připsala své už třetí pohárové vítězství v řadě. V juniorech se pak prosadil Lukáš Kolařík, když vybojoval třetí místo, těsně pod stupni vítězů navíc skončil René Smékal. Do první desítky se ve svých kategoriích probojovali také Gabriela Bártová, která skončila šestá mezi kadetkami a Vojtěch Koblížek byl ve starších žácích sedmý. 

Druhý den čekal na mladé talenty profilově velmi náročný silniční závod. V něm bohužel žádný ze závodníků na stupních vítězů nestanul, přesto předvedli velmi dobré výkony. Nejlépe si vedl junior Jakub Hník, když projel cílem jako šestý, díky čemuž by mohl být vybrán do reprezentačního družstva na blížící se Závod míru juniorů. Do první desítky se pak probojovala také Naďa Voráčová mezi ženami, která skončila devátá. 

 „Po řadě pódiových umístění by se mohlo zdát, že nezískat medaili je zklamáním, ale tak se na to nelze dívat. V Kyjově se sešla neobvykle silná a početná konkurence, vždyť například kadetů startovalo přes sto, takže já víkend hodnotím pozitivně. Závodníci nasbírali vedle důležitých bodů do celkového hodnocení poháru také mnoho zkušeností,“ hodnotil výkony svěřenců trenér Martin Cetkovský.  

Elitní tým absolvoval oba dny ve velmi oslabené sestavě. Lídři týmu Karel Tyrpekl a Tomáš Bárta se kvůli nemoci nemohli postavit na start kritéria ani druhého závodu Českého poháru na silnici a tři závodníci v tu dobu reprezentovali na dráhových závodech Six Day v Brisbane. V kritériu se tak nejvýše umístil nováček týmu mladý závodník Vladimír Mikšaník, když byl klasifikován jako 22. V silničním závodě dojel nejlépe na 35. místě Denis Rugovac.