Prostějovští bodují na Six Day v Berlíně

25.1.2020

Opět se rozjel kolotoč prestižní dráhové show Six Day a prostějovští u toho nemohou chybět! Kromě elitních závodníků v Berlíně dostali prostor také mladé naděje. 

 

 Prostějovští bodují na Six Day v Berlíně

Hned první den přitom bodovali mladí závodníci Tufo Pardus Prostějova, konkrétně dvojice Radovan Štec a Matyáš Koblížek a v bodovacím závodě vybojovali deváté místo. Jen o tři místa za nimi se umístili Pavel Novák a Vojtěch Koblížek. V madisonu si pak ještě polepšili, když Štec-Koblížek byli osmí a Novák-Koblížek desátí. V kategorii U23 se postavili na start Lukáš Kolařík spolu s René Smékalem a obsadili v bodovacím závodě 14. příčku a v madisonu byli třináctí.

Druhý den se prostějovští kadeti prosadili jak v madisonu, tak v bodovacím závodě. V prvním případě obsadili Štec s M. Koblížkem sedmé místo a Novák s V. Koblížkem osmé. V bodovacím závodě pak skvělý výkon předvedli Štec s M. Koblížkem, když skončili na skvělém pátém místě a druhá česká dvojice skončila jedenáctá. 

V elitním závodě se po boku bývalého prostějovského závodníka Denise Rugovace postavil na start Luděk Lichnovský. Hned první den na sebe upozornili, když v celkové klasifikaci úvodního dne byli pátí. Luděk zazářil v bodovacím závodě, kde bral čtvrté místo a shodnou příčku dvojice obsadila také v madisonu. Druhý den se dařilo o něco méně, nicméně v celkovém hodnocení patří české dvojici prozatím výborné sedmé místo. 

Prestižní dráhovou show můžete sledovat online na Eurosport 2!