V Prostějově dnes vyvrcholil ČP na dráze

28.6.2020

Od pátku do neděle se na prostějovském velodromu proháněli mladí závodníci, kteří bojovali o body do Českého poháru mládeže a žen v dráhové cyklistice a zároveň měli poslední možnost nominovat se na dráhové MČR v hromadných disciplínách. Do programu ale byly zařazeny také závody mužů, kde se sešla domácí špička i závodníci ze zahraničí. 

 V Prostějově dnes vyvrcholil ČP na dráze

V mládežnických kategoriích byli každý den vyhlášeni nejlepší závodníci v omniu, v neděli se pak postavili také na start madisonu. Pro muže byly v sobotu a v neděli vypsány bodovací závod a scratch. 

Počasí závodníkům přálo a domácí mládež hned první den předvedla skvělé výkony. Na stupeň nejvyšší se v pátek postavily kadetka Patricie Müllerová a juniorka Gabriela Bártová. Druhé místo přidala Karolína Richterová mezi žákyněmi, třetí mezi žáky Matouš Lipenský  v kategorii kadetů také Radovan Štec. 

Druhý den si vedli závodníci Tufo Pardus Prostějova ještě o něco lépe, když vítězství zopakovaly Patricie Müllerová i Gabriela Bártová, tentokrát druhé místo obsadili Matouš Lipenský stejně jako Radovan Štec. V kadetech Radovana na stupně vítězů doprovodil ještě třetí Vojtěch Koblížek, když domácí závodníci nestačili pouze na závodníka TJ Lokomotivy Beroun Richarda Kobra. 

V neděli se na stupně vítězů opět mezi juniorkami probojovala Gabriela Bártová, která tentokrát nestačila na soupeřku Dagmar Hejhalovou z Dukly Praha. V žákyních byla jako třetí klasifikována Karolína Richterová. Velký úspěch znovu zaznamenali prostějovští kadeti, když opět za Richardem Kobrem obsadil druhé místo Radovan Štec a třetí byl tentokrát Pavel Novák. 

Program mládeže vyvrcholil madisonem, který k prostějovskému velodromu neodmyslitelně patří. V něm se blýskla především děvčata, když svou kategorii ovládly Patricie Müllerová s Gabrielou Bártovou. V kadetech se pak na třetí místo postavili Radovan Štec spolu s Matyášem Koblížkem. 

Skvělé výkony podávaly také muži, domácím závodníkům se zadařilo hned v sobotu, když Daniel Babor zvítězil v bodovacím závodě a nechal za sebou i profesionála Petra Kelemena (CCC Development Team) nebo kolegu z reprezentace Nicolase Pietrulu (Team Dukla Praha). Neděle pak už byla zcela v režii domácích závodníků. Ve scratchi exceloval Tomáš Bárta, který po samostatném úniku zvítězil před týmovým kolegou Danielem Baborem a Petrem Kelemenem. Další vítězství pak přidal opět Daniel Babor v bodovacím závodě. 

V celkovém hodnocení čtyř závodů byl Babor klasifikovaný jako druhý, zvítězil Petr Kelemen, třetí místo celkově obsadil Nicolas Pietrula.

Jak elitní, tak mládežnický tým je ve skvělé formě. Na závodnících je vidět chuť do závodů, rvou se o každý metr. Myslím, že před domácím publikem předvedli dobré výkony a že to tímto víkendem rozhodně nekončí. Přípravu teď budeme směřovat k dílčím vrcholům sezóny a také prvním zahraničním startům, každý takový závod nás posouvá,“ hodnotí výkony závodníků sportovní ředitel Michal Mráček.

Celá akce se konala pod patronací společnosti DT-Výhybkárna a strojírna, a.s. a za finanční podpory Statutárního města Prostějov, Olomouckého kraje a Nadace ČEZ.