111. ročník Six day v Berlíně

1.2.2024, Velodrom Berlín GER, MM

V architektonicky velmi zajímavém velodromu v Berlíně se uskutečnil již 111. ročník Six day, závodů dvojic. Bohužel, podobně jako jiné podobné závody, tak i v Berlíně už zůstal jen název „Six Day“, ale samotná akce se ze šesti dnů smrskla do pouhých dvou. Nicméně i tak pořadatelé zorganizovali skvělou, nejen cyklistickou, show. Atmosféru zaplněné haly během závodů mohli zažívat hned čtyři zástupci týmu TUFO PARDUS Prostějov.   

111. ročník Six day v Berlíně

Akce formátu six day se podřizují zcela bezpodmínečně výběru a následné pozvánce od pořadatelů. Do 111. ročníku této prestižní akce dostali pozvánku pro závod kategorie U23 Petr Vávra a Ondřej Pokorný. V nejprestižnější kategorie elite se představili Wojciech Pszczolarski a svoji premiéru mezi profesionály si odbyl Matyáš Koblížek. 

V kategorii U23 se prostějovská dvojice umístila na solidním 7. místě, když se z vítězství radovala domácí německá dvojice Paul-Jonas Adamczak a Nicolas Zippan. „Pro Ondru (Pokorného) to byl první start v podobném závodě, což bylo trochu znát. Petr (Vávra) je o dost zkušenější, a tak byl tahounem této mladé dvojice. Sedmé místo reálně odráželo předvedený výkon, ale zároveň se dá považovat za dobrý výsledek..“Zhodnotil vystoupení třiadvacítkářů sportovní ředitel Michal Mráček  

Mezi profesionály, jejichž závodní program se každý den protahoval až do nočních hodin, bojovali Matyáš Koblížek ve dvojici Adamem Křenkem (Fa. Brno) a Wojciech Pszczolarski, který vytvořil dvojici s kolegou z polské reprezentace Adrianem Banaszekem. V celkové klasifikaci byl se svým parťákem o něco úspěšnější Wojciech Pszczolarski, který obsadil 5. místo. Matyáš Koblížek s Adamem Křenkem, pro kterého se také jednalo o premiéru mezi profesionály, obsadili místo 7. místo. Z vítězství se radovala nizozemská dvojice jedoucí v duhových dresech úřadujících mistrů světa Yoeri Havik s Jan Willem Van Schipem, následovaná domácími hvězdami Rogerem Kluge – Theo Reinhardtem, kteří na sobě měli pro změnu dresy úřadujících evropských šampionů. 

„Samozřejmě mě moc těší, že naši závodníci mohou být součástí takto významné akce. Závody profesionálů mají mnohá specifika, ale naši kluci ukázali, že madison umí. Také se nám podařilo zajistit několik vstupenek a vyslali jsme do Berlína jeden minibus s našimi mládežníky aby si z hlediště mohli užít tento svátek dráhové cyklistiky.“ Uzavírá své ohlédnutí Michal Mráček 

Děkujeme za finanční podporu Statutárnímu městu Prostějov, Olomouckému kraji, bez jejíchž podpory bychom nemohli svoji činnost na tak vysoké úrovni provozovat. 

Fotogalerie

KOB.jpg
PSZ.jpg
VAPO.jpg