Čtyři členové TUFO PARDUS Prostějov startovali na dráhovém ME

16.1.2024, Apeldoorn - NED, MM

Hned čtyři zástupce prostějovského týmu bylo možné sledovat v závodech elitního mistrovství Evropy nizozemském Apeldoornu. ME bylo již pátým dílem olympijské kvalifikaci a tomu také odpovídala konkurence závodníků. Nejvýraznějšího výsledku dosáhli Jan Voneš ve scratchi a Wojciech Pszczolarski v madisonu, shodně šestým místem. 

Čtyři členové TUFO PARDUS Prostějov startovali na dráhovém ME

Do českého reprezentačního výběru se dostala dvojice Jan Voneš a Radovan Štec. V polských barvách se představil Wojciech Pszczolarski a Slovensko reprezentoval, od nového roku člen týmu TUFO PARDUS Prostějov, Martin Chren. 

Z českého pohledu byl kladen důraz zejména na madison, ve kterém se vyvíjí olympijská kvalifikace velmi dobře a čeští vytrvalci tak mohli opět po několika neúspěšných kvalifikacích na předchozí OH, opět bojovat o olympijské pocty. Jan Voneš se svým parťákem z reprezentace Denisem Rugovacem sice v závěru závodu v madisonu o nějaké příčky přišli, ale na 12. místě za sebou nechali své velké rivaly v OH kvalifikaci, závodníky Rakouska. Ve stejné disciplíně Wojciech Pszczolarski v dresu polské reprezentace vybojoval společně s Alanem Baszekem místo šesté.

Shrnutí výsledků závodníků TUFO PARDUS Prostějov na ME.

Madison: 6. W. Pszczolarski (POL), 12. J. Voneš

Omnium: 14. R. Štec, 17. M. Chren (SVK)

Eliminace: 10. J. Voneš

Scratch: 6. J. Voneš, 16. M. Chren

Bodovací závod: 13. M. Chren

Olympijská kvalifikace má v programu ještě 3 závody světového poháru. Začátkem února závod v australském Adelaide, následovaný v březnu SP v Hong Kongu a vše uzavře v první polovině dubna závod v kanadském Miltonu.

„Samozřejmě se nyní soustředíme na olympijskou kvalifikaci. Pokud se podaří udržet pozici zajišťující kvalifikaci v madisonu, získáme v Paříži automaticky taky místo na startu omnia. Čekají nás také sixdays v Berlíně, které se letos smrskly na pouhé dva dny. Všichni už taky vyhlížíme první silniční start. V tuto chvíli je zahájení silniční sezóny plánováno na 17. březen ve Slovinsku.“ Říká sportovní ředitel Michal Mráček.

Děkujeme za finanční podporu Statutárnímu městu Prostějov, Olomouckému kraji, bez jejíchž podpory bychom nemohli svoji činnost na tak vysoké úrovni provozovat.