Cyklisté TUFO PARDUS Prostějov finišují v přípravě na novou sezónu

16.3.2022, Prostějov, MM

Protože se už velmi rychle blíží první jarní závody, všichni závodníci prostějovského týmu finišují s tréninkovou přípravou. Kategorie juniorů a juniorek trávila dvakrát 14 dnů v italském Toskánsku, zatím co tým mužů vyrazil na tři týdny do španělského Calpe. Skupina nejmladších cyklistů zakončí přípravu na Jižní Moravě v Pavlově. 

Cyklisté TUFO PARDUS Prostějov finišují v přípravě na novou sezónu

Úspěšný juniorský tým TUFO PARDUS Prostějov svoji závěrečnou přípravu rozdělenou do dvou čtrnáctidenních bloků situoval do Toskánska. První blok proběhl na přelomu ledna a února, druhý pak v přelomu února a března. Dále již junioři budou trénovat v domácích podmínkách.

První mládežnické starty jsou plánovány na poslední víkend v březnu, kdy se rozběhne v Pardubicích Český pohár mládeže na silnici.

„V přípravě jsme i přes spoustu komplikací udělali maximum a myslím si, že se vydařila. Nyní už s očekáváním vyhlížíme první závody, abychom měli porovnání s našimi konkurenty.“ Dodává trenér mládeže Martin Cetkovský   

 Tým mužů se v lednu připravoval individuálně doma a na Mallorce. Závěrečný třítýdenní blok už proběhl společně v únoru v cyklistické destinaci Calpe. Po krátkém odpočinku se elitní tým přesunul do Řecka na Rodos kde čekají první závody. Závodní sezónu zahájil dvoudenní etapový závod South Aegean Tour. Závod doprovázelo chladné a větrné počasí. Nejlépe umístěným prostějovským závodníkem byl Wojciech Pszczolarski na 46. místě. Nyní tým čeká šestidenní tréninkový blok, který bude vrcholit nedělním jednorázovým závodem Rhodes Grand Prix. Celou sérii zakončí v posledním březnovém týdnu čtyřetapový závod Rhodes Tour. Všechny závody jsou součástí kalendáře UCI a představí se v nich velmi silná konkurence.

Sportovní ředitel Michal Mráček k tomu dodává: „Letos jsme v přípravě zvolili poněkud odlišný model, který je ekonomicky příznivější. Březen bude docela našlapaný a věřím, že první závody poslouží nejen jako vynikající příprava a rozjetí do sezóny, ale samozřejmě se budeme chtít předvést i výsledkově.“    

Nejmladším prostějovským cyklistům vrcholí jarní příprava právě v těchto dnech na společném soustředění v Pavlově na jižní Moravě. 

„Ve stínu války na Ukrajině, rozpočtového státního provizoria, děláme v týmu maximum. Musíme také reagovat na naprosto nebývale rostoucí ceny pohonných hmot, které v provozu klubu tvoří zásadní položku. Letošní rok bude určitě nejnáročnější v historii. Bude ode všech v týmu vyžadovat velké nasazení, ale také pochopení. Všichni ovšem chceme abychom udrželi nastavenou úroveň.“ Sdílí svá očekávání, ale i obavy předseda klubu Petr Šrámek.

Děkujeme za finanční podporu Statutárnímu městu Prostějov, Olomouckému kraji , bez jejíchž podpory bychom nemohli svoji činnost na tak vysoké úrovni provozovat.

Fotogalerie

South-Aegean-Tour-II-kopie.jpg
South-Aegean-Tour-kopie.jpg
5b6268e9-0615-465e-be2a-8be1d9287eab.JPG
2a8081dc-0bf9-4a1d-ab76-3d3bc3660f4e.JPG
c4c72a9a-7fc2-47cd-a68d-27ef41ecc07c.JPG
442cf18a-4630-4795-9912-4407e57f6332.JPG
b1c130cf-6fd1-46e3-9125-3e5aa5c642d5.JPG