Daniel Babor sedmý mezi elitou na ME na dráze

23.10.2019

 Ani po skončení silniční sezóny závodníci týmu TUFO-PARDUS Prostějov si někteří závodníci neodpočinou. Pro dráhaře se totiž v minulém týdnu konalo Mistrovství Evropy v Apeldoornu a na základě dosahovaných výsledků se na něj nominoval Daniel Babor. 

Daniel Babor sedmý mezi elitou na ME na dráze

Babor se postavil na start své oblíbené disciplíny scratch, vylučovacího závodu a madisonu, kde ho doplnil Jan Kraus z pražské Dukly. Ve individuální disciplíně scratch se prostějovskému závodníkovi nedařilo podle představ, když závod nedokončil a do bojů o medaile s Krausem nepromluvili ani v madisonu a skončili sedmnáctí. Dařilo se mu naopak ve vylučovacím závodě, kde obsadil velmi dobré sedmé místo.

Dan ve scratchi vsadil všechno na jednu kartu. Byl ve všech únicích, vyvíjel hodně aktivity, a to se mu stalo osudným. Přesto zaznamenal nejlepší výsledek vytrvalostní části reprezentace. Sedmé místo, vzhledem k tomu, že věkem spadá do kategorie do 23 let, není špatné,“ zhodnotil trenér Michal Mráček. 

Děkujeme za finanční podporu Statutárnímu městu Prostějov, Olomouckému kraji , bez jejíchž podpory bychom nemohli svoji činnost na tak vysoké úrovni provozovat.