Dráhový mistr světa Radovan Štec míří do Israel Cycling Academy

19.10.2022, Velodrom Prostějov CZE, MM

Radovan Štec míří do development týmu Israel Cycling Academy. Tým je svojí spoluprací navázán na World Tour tým Israel Premier Tech a soustředí na práci s talentovanými jezdci a jejich adaptaci do prostředí World Tour. Nejen díky tomuto propojení tým disponuje skvělým závodním programem.

Dráhový mistr světa Radovan Štec míří do Israel Cycling Academy

Radovanova dosavadní cyklistická kariéra byla od žákovských kategorií až do současnosti rozvíjena v prostějovském týmu pod vedením trenéra Martina Cetkovského. Manažery Izraelského týmu zaujal především svými mimořádnými výkony na dráze. V průběhu dvou juniorských let vybojoval dva tituly mistra světa v omniu a madisonu, stříbro pak na světovém šampionátu vybojoval v bodovacím závodě a madisonu.

„Bude to pro mě úplně nová zkušenost, úplně nový lidé, nové prostředí… Musím udělat hodně práce abych svůj potenciál na silnici co nevíce rozvinul a maximálně využil této velké příležitosti. K tomu mi věřím pomůže pobyt ve španělské Gironě, kam bych se měl přesunout a zapojit do týmové přípravy. S manažerem týmu jsem také mluvil o mém dráhovém působení a mám přislib, že mě tým pro dráhové akce reprezentace bude uvolňovat. Velmi důležitá je pro mě také podpora rodiny. A to nejen proto, že v tomto školním roce mě čeká maturita, což bude určitě pro skloubení s přípravou a závody velmi náročné. Rozhodně však nechci s prostějovským klubem ztratit kontakt. Určitě budu rád za možnost si na mém domácím prostějovském velodromu zatrénovat, nebo třeba zazávodit při Memoriálu Otmara Malečka. V prostějovském klubu jsem vyrůstal od mladších žáků a v mnohém mu vděčím za to, čeho jsem v cyklistice dosáhl.“ Říká o svém cyklistickém budoucím i minulém bytí Radovan Štec.

„Je to samozřejmě velká událost pro Radovana i pro klub. Pochopitelně, pocity jsou smíšené… Odchází kluk, který u nás závodil od mladších žáků a to přirozeně vytvoří nesmazatelné pouto. Na druhou stranu je to pro něj velká příležitost a pro nás ocenění práce v jeho přípravě. Všichni v klubu ho budeme sledovat, držet palce, aby se mu v novém týmu dařilo! A mám ještě jednu podobnou zajímavost. Daniel Babor, který k nám přišel z pražského Kova a strávil u nás první tři sezóny po přestupu mezi dospělé, po ročním působení v Elkov Kasper, podepsal smlouvu s profesionálním španělským týmem Caja Rural-Seguros RGA.“ Doplňuje Michal Mráček sportovní ředitel prostějovského týmu.       

Radovan Štec nar.: 2004

Tým: TUFO PARDUS Prostějov od 2015 do současnosti

Mistrovství světa juniorů 2021: 1. omnium, 2. madison, 2. bodovací závod

Mistrovství světa juniorů 2022: 1. madison

Držitelem českého rekordu ve stíhacím závodě družstev juniorů a ve stíhacím závodě jednotlivců v kategorii kadetů.

Mnohonásobný národní šampion v mládežnických kategoriích.