Elitní tým o víkendu závodil v Maďarsku

29.7.2019

Elitní tým TUFO-PARDUS Prostějov o víkendu absolvoval dva jednorázové závody kategorie UCI 1.2. Gemenc Grand Prix I a Gemenc Grand Prix II v Maďarsku. Na start se postavil ve složení Marek Dolníček, Wojciech Pszczolarski, Luděk Lichnovský, Karel Tyrpekl, Tomáš Bárta, Denis Rugovac a Daniel Babor. 

Elitní tým o víkendu závodil v Maďarsku

První ze závodů se jel ve zvlněném terénu s cílem na vrcholu náročného stoupání se sklonem až 20 %. Tým do něj vstupoval s cílem dovézt lídra Karla Tyrpekla pod závěrečné stoupání v čelní skupině. To se závodníkům podařilo splnit a Karel Tyrpekl to zúročil výborným 13. místem.

Naši závodníci byli velmi odhodlaní a v pelotonu si rychle zjednali respekt, vystupovali sebevědomě. Závod po většinu času kontrolovali, a právě naše dresy byly na čele při sjíždění úniků. Závěr už byl na Karlovi, který se s tím vypořádal velmi dobře, stále je to mladý závodník a většinu kariéry má před sebou,“ chválil své svěřence sportovní ředitel Michal Mráček.

Druhý den byl na programu další jednorázový závod s cílem na tomtéž vrcholu, tentokrát se ale jelo z jiné strany a závodníci na něj v průběhu vystoupali celkem čtyřikrát. Největším želízkem v ohni byl vzhledem k profilu trati opět Karel Tyrpekl, který obsadil shodně jako předchozí den třináctou příčku.

Závodní víkend hodnotím velmi pozitivně. Líbilo se mi, jak náš tým vystupoval a oba dva dny měl závod pod kontrolou. Musím také podotknout, že jsme do Maďarska přijeli se sestavou, kterou z většiny tvořili dráhaři, ti si ale i s těmito profily poradili velmi dobře,“byl spokojen sportovní ředitel. 

Děkujeme za finanční podporu Statutárnímu městu Prostějov, Olomouckému kraji , bez jejíchž podpory bychom nemohli svoji činnost na tak vysoké úrovni provozovat.