Elitní tým se postavil na start závodu kategorie UCI 2.1 v Polsku

6.6.2019

Etapový závod s názvem Wyscig Mjr. Hubala – Sante Tour se konal v uplynulém týdnu a na jeho startu nechyběl ani tým TUFO-PARDUS Prostějov ve složení Tomáš Bárta, Vladimír Mikšaník, Daniel Babor, Marek Dolníček, Luděk Lichnovský, Denis Rugovac a Wojciech Pszczolarski. 

Elitní tým se postavil na start závodu kategorie UCI 2.1 v Polsku

Závod zahrnoval tři etapy a individuální časovku. V té první skončil z prostějovských závodníků nejlépe třicátý Tomáš Bárta, když se 180 kilometrů dlouhá etapa rozhodovala v hromadném spurtu. Hned následující den byla na programu časovka. V té byl ve výsledkové listině nejvýše Daniel Babor se ztrátou půl minuty na vítěze. 

Následovala další etapa s hromadným dojezdem, v ní skončil Bárta tentokrát dvacátý a jen o jedno místo hůře skončil v závěrečné třetí etapě. V té ale dosáhl také významného úspěchu, když vyhrál speciální prémii, kterou si převzal na pódiu. 

Velmi si vážíme pozvánky na závod této kategorie, je to pro nás už třetí takto velký podnik v letošní sezóně. Pro náš mladý tým je to velká zkušenost. V Polsku to byl velmi rychlý závod, navíc etapy byly velmi náročné, profilově podobné jarním klasikám. Tomáš Bárta se pohyboval mezi nejlepšími a zviditelnil se ziskem prémie. K většímu úspěchu mu ale zatím chybí trochu zkušeností a samozřejmě taky štěstí,“ řekl sportovní ředitel Michal Mráček.  

 

Výsledky: https://www.procyclingstats.com/race/szlakiem-walk-majora-hubala/2019/gc