Elitní tým startoval na etapovém závodě v Polsku

8.7.2019

Pětietapový závod s názvem Miedzynarodowy Wyscig Kolarski Solidarnosci i Olimpijczykóm absolvoval v uplynulém týdnu elitní tým ve složení Karel Tyrpekl, Tomáš Bárta, Denis Rugovac, Luděk Lichnovský a Marek Dolníček.  

Elitní tým startoval na etapovém závodě v Polsku

Po domácím šampionátu čekal prostějovské závodníky etapový závod v nabité konkurenci kontinentálních týmů a vstoupil do něj velmi dobře. Hned po první 214 kilometrů dlouhé etapě oblékl Denis Rugovac dres pro vedoucího závodníka bodovací soutěže, když vyhrál dvě ze tří rychlostních prémií a v průběžném pořadí figuroval na čtvrtém místě. Po druhé etapě o něj bohužel přišel, prostějovské barvy ale i přesto byly vidět.

Ve třetí etapě se blýskl sedmým místem čerstvý mistr republiky do 23 let Tomáš Bárta, který byl zároveň z této věkové kategorie nejrychlejší. Ve čtvrté etapě se do elitní patnáctky probojoval Luděk Lichnovský, když v hromadném dojezdu bral 14. příčku a v závěrečné etapě na sebe zase upozornil Karel Tyrpekl, když projel cílem v první skupině jako třináctý. Karel byl také nejvýše postaveným závodníkem v konečné klasifikaci, když obsadil 17. místo a v klasifikaci mladých závodníků byl čtvrtý. 

„Do Polska jsme odcestovali hned po podařeném mistrovství a vstupovali jsme do něj s dobrou náladou. Mně osobně rovinaté etapy profilově moc nesedly, věděl jsem ale, že o konečném pořadí se bude rozhodovat až v té poslední. Tam se mi podařilo zůstat s nejlepšími a jsem rád, že jsem naplnil očekávání i po náročných závodech a udržel si výkonnost. Připsali jsme si umístění v top 10 a rozhodně jsme opět byli vidět. S vystoupením v Polsku jsem tedy spokojený,“ okomentoval nejen svůj výkon Karel Tyrpekl.