Etapové závody Tour of Estonia a Ronde de l’Oise

21.6.2022, Estonsko/Francie, MM

Tým mužů závodil na skvěle obsazených etapových závodech v Estonsku a Francii. Jak při Tour of Estonia, tak Ronde de l’Ose byli prostějovští závodníci velmi aktivní a dosáhli na solidní výsledky. Oba závody následovali těsně za sebou a byly tak hodně náročné na zajištění logistiky. 

Etapové závody Tour of Estonia a Ronde de l’Oise

Závod Tour of Estonia je v kalendáři UCI zapsán v kategorii 2.1 a jedná se tedy o profesionální závod. Pro start v závodech této kategorie je pro tým nutné, aby byl registrovaným týmem u Mezinárodní cyklistické unie jako Continental team, nebo vyšší. 

Závod začínal prologem na 4 km v hlavním městě Estonska Tallinu. Technicky a profilem poměrně náročný prolog nejlépe zvládl Richard Holec, jehož dosažený čas zařadil na 53. místo. Následují den po prologu následovala téměř 200 km etapa s cílem v Tartu. Etapu doprovázelo velmi nepříznivé počasí s deštěm a silným větrem, ovšem rychlostní průměr se přesto dostal nad 46 Km/hod. Nejlépe si opět vedl Richard Holec, který protnul cílovou pásku na velmi solidním 10. místě. 

Závěrečnou etapou byly okruhy v Tartu s náročným pavé stoupáním a sjezdem, které závodníci museli absolvovat 16x. Mnoho závodníků se potýkalo s technickými problémy, které se nevyhnuli ani prostějovským. Závěr etapy nabídl skutečnou cyklistickou bitvu, ve které byl velmi aktivní Pavel Gruber, který se až do závěrečných kilometrů pohyboval na čele, už velmi selektovaného startovního pole. I když ho přibližně 7 km před cílem dostihla skupina pronásledovatelů, obsadil v etapě velmi solidní 16. místo. V celkové klasifikaci obsadil 29. příčku.

Francouzký závod Ronde de l’Oise, je prostějovským cyklistům docela známí. Prostějovský tým měl tu čest obdržet od organizátorů pozvánku již potřetí. Závod je rozdělen do čtyř náročných etap, které svým profilem připomínají jarní monumentální klasiky. Z prostějovských byl nejvýraznějším závodníkem Richard Holec, která obsadil ve II. etapě 12. místo a ve třetí dokonce 5. pozici. V celkové klasifikaci 703 km dlouhého závodu obsadil Richard Holec 25. příčku se ztrátou 1 minuta a 47 vteřin na vítězného novozélanďana Jamese Fouché.

„Oba závody pro nás byly velkým svátkem a velkou zkušeností. V konkurenci jaká se na těchto závodech setkává, není jednoduché se prosadit. Nicméně jak Pavel Gruber na Estonsku, tak Richard Holec ve Francii bojovali skvěle.“ Stručně hodnotí čtrnáctidenní cestování Evropou sportovní ředitel Michal Mráček.

Děkujeme za finanční podporu Statutárnímu městu Prostějov, Olomouckému kraji , bez jejíchž podpory bychom nemohli svoji činnost na tak vysoké úrovni provozovat.

 

Fotogalerie

IMG_8311.JPG
IMG_8312.JPG
IMG_8310.JPG
IMG_8325.JPG
IMG_8326.JPG
IMG_8327.JPG
IMG_8328.JPG
f95050af-064d-42fd-a1af-6f49ba7ce2c5.JPG