Gabriela Bártová získala stříbro na ODM v časovce jednotlivců

28.6.2019

Po úspěšném šampionátu ve sprinterských disciplínách, na kterém získal TUFO-PARDUS Prostějov zásluhou mladých závodníků šest mistrovských titulů a sedm dalších medailí, se část týmu přesunula do dějiště Olympiády dětí a mládeže v Liberci.

Gabriela Bártová získala stříbro na ODM v časovce jednotlivců

Závodníci absolvovali celkem tři disciplíny, MTB XCO, silniční časovku jednotlivců a silniční závod. Za Olomoucký kraj se z prostějovských závodníků nominovali Eliška Grulichová, Patricie Müllerová (obě žákyně), Gabriela Bártová, Nicol Křenková (obě kadetky), Vojtěch Koblížek (starší žáci) a Radovan Štec (kadeti). 

V MTB se závodníci neprosadili, nicméně v této disciplíně ani neměli medailové ambice vzhledem k tomu, že se soustředí na silniční a dráhovou cyklistiku. Silniční závod už byl o poznání úspěšnější, když čtvrtá místa vybojovaly Eliška Grulichová ve starších žačkách a Gabriela Bártová v kadetkách, když ji z šancí na medaili vyřadil defekt. Chuť si však spravila v individuální časovce, ve které vybojovala stříbro, když nestačila pouze na Annu Jaborníkovou z Jihomoravského kraje. Do první desítky se v časovce probojovala také Patricie Müllerová, která skončila osmá.

„Závodníci mají za sebou náročný závodní program, přesto podali velmi slušné výkony. Olympijský závod je přitom specifický ať už se jedná o elitní nebo dětskou olympiádu, takže v každé kategorii mohou startovat jen dva nejlepší z kraje a už samotná nominace na takovou akci něco znamená. Stříbrná medaile je pak třešinkou na dortu, škoda, že unikly ještě dva bronzy, závodníci ale načerpali další zkušenosti a teď už jejich příprava směřuje k silničnímu mistrovství republiky,“ řekl trenér Martin Cetkovský.