GP ČSC Velká cena Olomouckého kraje odložena

25.3.2020

Pandemie viru COVID-19 zasáhla ve velké míře i sport a prostějovská cyklistika bohužel není výjimkou. S ohledem na platná nařízení a nejistý vývoj situace se pořadatelé rozhodli odložit druhou nejvýznamnější akci, která se měla 6. 5 - 7. 5. 2020 uskutečnit na prostějovském velodromu, GP ČSC VC Olomouckého kraje. Přesto, že Mezinárodní cyklistická unie (UCI) prozatím zrušila závody do konce dubna, pořadatelé nechtějí nic ponechat náhodě a začnou pracovat na alternativní variantě.

GP ČSC Velká cena Olomouckého kraje odložena

Na tradiční silné obsazení domácí i zahraniční špičky v dráhové cyklistice si tak fanoušci, kteří každoročně vytvářejí akci skvělou atmosféru, budou muset počkat minimálně do srpna. UCI prozatím není schopna garantovat přidělení náhradního termínů v rámci mezinárodního kalendáře závodů, kdyby však šlo vše podle plánu, závod by se měl uskutečnit 25. – 26. 8. 2020, tedy bezprostředně před největší událostí dráhové sezóny u nás – Memoriálem Otmara Malečka. 

Všechno zlé je pro něco dobré a v tomto konkrétním případě by mohl náhradní termín závodu zajistit ještě větší prestiž. Dá se očekávat, že závodníci, kteří by přijeli na Malečka, což je závod s velkou tradicí a jménem ve světě, by si rádi program obohatili také o GP ČSCPracujeme s různými alternativami, každopádně velkou výhodou pro nás je, že po rekonstrukci velodromu disponujeme ideálními prostory pro to, abychom mohli závodníky hostit i po několik dní a zařadit obě akce za sebou,“ říká ředitel obou závodů Michal Mráček. 

V loňském roce se závod dočkal velkého ohlasu, když v rámci boje o olympijské kvóty se na start postavilo několik mistrů Evropy a světa a konkurence byla opravdu veliká. Podobný scénář by se však mohl opakovat i letos: „Tím, že se závody ruší, budou závodníkům body v žebříčku chybět. Myslím si ale, že více než body, bude závodníky motivovat prodat, co v tréninku nadřeli a kvůli nucené pauze nemohli ukázat.“ 

Přípravy na jeden z prostějovských vrcholů sezóny nařízená opatření prozatím nezastaví: „Momentálně usilovně jednáme o změně termínu. Doufáme, že budeme moct brzy přistoupit k dalším krokům jako rozesílání pozvánek, doladění startovní listiny a dalších aspektů, které k organizaci patří. Pokud se vše povede, mohl by Prostějov na závěr léta zažít sportovní týden nabitý skvělými souboji na našem velodromu!“ vzkazuje s optimismem Michal Mráček.