Lichnovský a Pszczolarski na prestižním mítinku v Kodani

12.2.2020

Po závodech ze série Six Day se od 7. do 9. 2. představili dva prostějovští závodníci na třídenním dráhovém klání v dánské Kodani. V konečném hodnocení obsadili 12., respektive třinácté místo.

Lichnovský a Pszczolarski na prestižním mítinku v Kodani

Luděku Lichnovský startoval, tak jako na posledních Six Day, ve dvojici s Denisem Rugovacem, bývalým prostějovským závodníkem. Wojciecha doplnil holandský reprezentant Wim Stroetinga. 

Od prvního startu madisonu to byl velmi těžký závod a bylo jasné, že se bude závodit na maximum až do konce. Nasvědčoval tomu i fakt, že první madison vyhrála nyní jedna z nejlepších dvojic ve světě Havik - Van Schip pouze s kolem náskoku na peloton. Útoků a pokusů o vybudování kola náskoku bylo hodně, avšak vysoké tempo jich většinu zlikvidovalo,“ popisuje Luděk Lichnovský. 

Závodníci o sobě během třech dnů dali několikrát vědět v dílčích disciplínách, nakonec to však v nebývale nabité konkurenci nestačilo v případě dvojice Lichnovský-Rugovac na lepší než 12. místo, Pszczolarski, který byl navíc po nemoci spolu se svým kolegou skončil ještě o místo za nimi. Nyní se připravuje na Mistrovství světa na dráze, Lichnovského pak čeká další díl Six Day v Manchesteru.