Matyáš Koblížek mistrem Evropy v eliminaci! Daniel Babor přidává bronz ve scratchi

23.8.2021, Apeldoorn-NED, MM

Druhý závodní den mistrovství Evropy v nizozemském Apeldoornu přinesl obrovskou radost českým barvám, ale také klubu TUFO PARDUS Prostějov! Matyáš Koblížek vybojoval titul juniorského mistra Evropy ve vylučovacím závodě. Daniel Babor bral bronz ve scratchi kategorie U23. Gabriela Bártová ještě po pádu ve vylučovacím závodě přidala sedmé místo mezi juniorkami.    

Matyáš Koblížek mistrem Evropy v eliminaci! Daniel Babor přidává bronz ve scratchi

Matyáš Koblížek zahájil ME čtvrtým místem ve scratchi. Vše si však vynahradil druhý den evropského šampionátu ve vylučovacím závodě, kde skvělým výkonem vybojoval dres evropského šampióna a na krk si pověsil zlatou medaili. Matyáše na pódium doprovodili druhý Dmitrii Dolzhikov z Ruska a třetí Dominik Ratajczak z Polska.

Jen chvíli pře Matyášem o evropské vavříny bojoval ve sratchi Daniel Babor a jeho úsilí i skvělý výkon, byl odměněn bronzovým kovem. Titul mistra Evropy vybojoval Portugalec Caixas Rodrigo, stříbro bral Belgičan Dens Tuur.

Smůlu si ve vylučovacím závodě juniorek vybrala Gabriela Bártová, která byla součástí hromadného pádu. I notně potlučená se rvala o co nejlepší umístění a sedmé místo bylo za daných okolností maximem. I tento výsledek je však velmi kvalitní.

„Už včera ve scrachi Matyáš ukázal, že na Evropu přijel v dobré formě a jen kousek ho dělil od medaile. Dnes předvedl skvělý výkon po stránce výkonnosti i taktiky a právem mu patří evropský titul. Dan si šel pro medaili a celý závod patřil k nejlepším závodníkům ve startovním poli. Jeho odhodlaný výkon byl po zásluze odměněn bronzovou medailí. Gábina si vybrala trochu smůly. Po loňském stříbru určitě pomýšlela výše. Bohužel pády k cyklistice patří a sedmé místo je určitě za daných okolností velmi solidní výsledek. Přidává svůj pohled Martin Cetkovský, trenér prostějovských cyklistů a juniorské reprezentace.

Evropský šampionát pokračuje až do neděle.

Děkujeme za finanční podporu Statutárnímu městu Prostějov, Olomouckému kraji , bez jejíchž podpory bychom nemohli svoji činnost na tak vysoké úrovni provozovat.

Děkujeme nadaci ČEZ za podporu.