MČR na silnici mládeže – TUFO PARDUS Prostějov přidává dalších pět medailí do letošní sbírky.

12.7.2021, Litoměřice, MM

Seriál domácích šampionátů pokračoval na silnicích v okolí Litoměřic. Na programu byly časovky jednotlivců a silniční závody pro žákovské a kadetské kategorie děvčat i chlapců. TUFO PARDUS Prostějov pokračoval v rozšiřování medailové sbírky dalšími pěti cennými kovy.

MČR na silnici mládeže – TUFO PARDUS Prostějov přidává dalších pět medailí do letošní sbírky.

Program mistrovství ČR pro žákovské a kadetské kategorie hostila obec Židovice a město Lovosice na Litoměřicku. Program zahájily v pátek časovky jednotlivců a prostějovským přinesly hned 3 cenné kovy.

Mezi mladšími žáky se blýskl Saša Kaniščev, jehož výkonnost má stále vzrůstající trajektorii a jen 14 sekund ho dělilo od stupně nejvyššího. Stříbrná medaile je však určitě skvělým úspěchem tohoto mladého talentovaného závodníka. V kadetských kategoriích se zase dařilo Elišce Grulichové, která brala 2. místo a Vojtěchu Koblížkovi, který mezi stejně starými chlapci bral bronz. V kadetkách předvedla dobrý výkon také Patricie Müllerová, která si dojela pro 7. místo.

Po sobotním dnu volna, se v neděli všechny kategorie postupně postavili na silničního závodu s hromadným startem. Také zde byli dresy TUFO PARDUS Prostějov vidět. Ve starších žácích si skvěle počínal Filip Novák který ve spurtu své kategorie podlehl pouze Tomáši Hájkovi z Brilon Racing Team a zaslouženě bral stříbrnou medaili. V kadetech sklidil zaslouženou odměnu za aktivní výkon Stanislav Pátík, který pro sebe vydřel bronz. Eliška Grulichová podala také skvělý výkon, ale medaili z časovky už se jí zopakovat nepodařilo. Šesté místo je však velmi dobrým výsledkem a potvrzením skvělé výkonnosti.

„Z letošní sezóny mám opravdu velkou radost. Je to pro nás jedna z nejvydařenějších, možná historicky úplně ta nejúspěšnější sezóna. A to nás ještě čekají mistráky ve vytrvalostních dráhových disciplínách, kde věřím, že ještě nějaké úspěchy přidáme.  V těchto výsledcích se nám vrací tvrdá práce trenérů, závodníků a všech v klubu, kteří se starají o zázemí a zabezpečení potřebných podmínek.“ Hodnotí dosavadní představení mládežnického týmu předseda Petr Šrámek.    

Děkujeme za finanční podporu Statutárnímu městu Prostějov, Olomouckému kraji , bez jejíchž podpory bychom nemohli svoji činnost na tak vysoké úrovni provozovat.

Děkujeme nadaci ČEZ za podporu.

  

Fotogalerie

Vojtech-Koblizek.jpeg
Eliska-Grulichova.jpeg
Stanislav-Patik.jpeg
Filip-Novak.jpeg
Alexandr-Kaniscev.jpeg
TUFO-PARDUS-Prostejov.jpeg