Mistrovství světa juniorů Izrael – Radovan Štec mistrem světa v madisonu, Matyáš Koblížek přidává bronz z eliminace

29.8.2022, Tel Aviv -ISR, MM

Izraelský Tel Aviv hostil letošní juniorské mistrovství světa na dráze. Prostějovský klub měl v reprezentačním týmu dva zástupce, kteří opět dokázali, že patří do absolutní světové špičky. Radovan Štec vybojoval s reprezentačním kolegou Milanem Kadlecem titul mistrů světa v madisonu a Matyáš Koblížek si ze své pádní disciplíny eliminace veze z Tel Avivu bronzovou medaili.   

Mistrovství světa juniorů Izrael – Radovan Štec mistrem světa v madisonu, Matyáš Koblížek přidává bronz z eliminace

Prostějovský juniorský tým prokazuje, že je nejen mimořádně kvalitní v domácím pelotonu, ale také v tom světovém. V minulém roce přivezli naši junioři ze soutěží ME a MS nebývalou sbírku medailí a jak všichni sportovní fanoušci, ale i odborníci dobře ví, mnohem těžší je výsledky obhájit. 

Jako první vstoupil v Tel Avivu do soutěží MS juniorů Matyáš Koblížek v disciplíně scratch. Matyáš prošel bez problémů kvalifikací a ve finále obsadil 17. místo. Tento výsledek však Matyáše neuspokojil a proto s velkou motivací vyhlížel závod v eliminaci. Po zvládnuté kvalifikaci do jízdy o medaile se Matyáš maximálně koncentroval a do finále nastupoval odhodlaný získat pro sebe cenný kov. A to se taky podařilo. Matyáš Koblížek vybojoval bronz, když nad jeho síly byl pouze první Slovinec Žak Eržen a zástupce Kolumbie Jhohan Marin Vega. 

Také pro Radovana Štece nezačal šampionát úplně podle představ, když ve finále omnia ve kterém obhajoval loňský světový titul, dojel na 13. místě. 

Obhájit titul mistra světa, není nic jednoduchého a musí všechno sejít. „Bohužel můj omniový den „D“ mi vůbec nevyšel. Necítil jsem se dobře, nohy nejely…“  Říká smutně Radovan Štec. 

Vše si však vynahradil v madisonu. Do závodu v madisonu nastupovala česká dvojice Radovan Štec a Milan Kadlec v pozici jednoho z favoritů závodu. Kluci od začátku ukazovali, že to s ambicemi na medaile myslí opravdu vážně. Vyhráli hned první dvě bodování a dále bodovali ve všech dalších spurtech závodu. Přidali další plný počet v pátém spurtu a vše pojistili vítězstvím v předposledním bodování. Cílem posledního kola projeli v pohodě na čtvrtém místě, nicméně jako mistři světa! Na druhém místě se umístila se ztrátou devíti bodů dvojice Ukrajiny a o další tři body zaostala bronzová dvojice z Německa. 

V madisonu jsem se naopak cítil velmi dobře. Chtěli jsme mít s Milanem (Kadlecem) závod ve svých rukou a to se nám dařilo. V závěru už jsem byl sice na limitu, ale vidina duhového dresu mi dávala sílu. Jsem nesmírně šťastný, že se to povedlo!“ Říká už s úsměvem mistr světa Radovan Štec.   

Trenérem prostějovských juniorů a zároveň české juniorské reprezentace je Martin Cetkovský, který hodnotí MSJ těmito slovy: „V minulém roce jsme nasadili laťku úspěšnosti hodně vysoko, proto i očekávání pro letošek byla velká. A myslím si, že jsme obstáli. Když to vezmu z pohledu klubu, tak zlato a bronz je super. Musím však ještě coby trenér reprezentace zmínit Barboru Němcovou, která si coby juniorka veze taky skvělá umístění, korunované titulem mistryně světa v eliminaci. A to ještě tři medaile včetně titulu mistra světa přidala skupina sprinterů. Byl to pro nás další fantastický šampionát!“

Děkujeme za finanční podporu Statutárnímu městu Prostějov, Olomouckému kraji , bez jejíchž podpory bychom nemohli svoji činnost na tak vysoké úrovni provozovat.