Mládež excelovala v rámci Českého poháru na dráze

6.6.2019

Prostějovský velodrom hostil další díl Českého poháru na dráze mládeže a žen a domácí závodníci se na něm ukázali ve skvělé formě. Celkem dvaadvacetkrát byl modro žlutý dres vidět na stupni nejvyšším a několikrát také na druhém či třetím místě. 

Mládež excelovala v rámci Českého poháru na dráze

Mladí závodníci TUFO-PARDUS Prostějova byli úspěšní napříč všemi disciplínami. V závodě na 200 metrů včetně devíti trumfů svou kategorii starších žákyň ovládla Patricie Müllerová, stejně jako starší žák Vojtěch Koblížek a kadet Matyáš Koblížek. V madisonu vystoupala dvojice starších žáků Vojtěch Koblížek a Stanislav Pátík na třetí stupínek, Patricie Müllerová, kterou doplnila Anna Jaborníková ze Sportcomplexu Břeclav, pak opět svou kategorii vyhrála. Druhé místo v madisonu obsadila dvojice kadetů Radovan Štec a Matyáš Koblížek a kategorii juniorů suverénně ovládli René Smékal a Lukáš Kolařík. 

Další úspěchy na konto prostějovského týmu připsali závodníci také ve stíhacím závodě jednotlivců a dvojic. V jednotlivcích byl třetí mezi žáky Vojtěch Koblížek, mezi žákyněmi zůstala opět neporažena Patricie Müllerová, v kadetech vybojoval vítězství držitel národního rekordu Radovan Štec, v kadetkách byla třetí Gabriela Bártová a juniorskou kategorii opět suverénně ovládl René Smékal. Ve stíhacím závodě dvojic na nejvyšší stupínek vystoupali Stanislav Pátík a Vojtěch Koblížek, kteří žákovskou kategorii ovládli společně se závodníky TJ Lokomotivy Beroun Robertem a Richardem Kobrem. Ve společné kategorii žákyň a kadetek byla členkou vítězného družstva Gabriela Bártová, Patricie Müllerová byla se svým družstvem druhá. Z vítězství se radovalo prostějovské družstvo kadetů ve složení Petr Kovařčík, Ondřej Pokorný, Matyáš Koblížek a Radovan Štec. Stejného úspěchu dosáhl i tým juniorů ve složení René Smékal, Maxim Müller a Lukáš Kolařík, které doplnil Matyáš Janoš z Dukly Praha.  

Úspěšný víkend byl završen třetím místem Gabriely Bártové v bodovačce ve společné kategorii žákyň a kadetek, v téže disciplíně skončil Matyáš Koblížek mezi kadety druhý a juniorům opět panovalo duo René Smékal a Lukáš Kolařík, kteří obsadili první, respektive druhou příčku. 

 „Naši závodníci opět potvrdili, že patří k nejlepším mládežnickým týmům napříč kategoriemi. Velkou radost mám z juniorů, kteří v několika disciplínách neměli konkurenci a někteří tak mohou pomýšlet na start v reprezentačním dresu. Těší nás taky, kolik závodníků se na startu sešlo a vyšlo i počasí, takže se pohár povedl i po stránce pořadatelské,“ řekl k závodům trenér Martin Cetkovský.