Mládež opět na pódiu Českého poháru, elitní tým sbíral zkušenosti v Itálii

9.9.2019

TUFO-PARDUS Prostějov má za sebou další náročný víkend, kdy se mladé naděje vydaly až na sever Čech, aby se postavili na start 14. a 15. dílu Českého poháru na silnici mládeže a žen TECHNISERV Cup 2019 a elitní tým startoval na 55. ročníku etapového závodu Giro della Regione Friuli Venezia Giulia (UCI 2.2).

Mládež opět na pódiu Českého poháru, elitní tým sbíral zkušenosti v Itálii

Na mládežnickou část týmu v sobotu čekalo nejnáročnější kritérium celého seriálu Českého poháru v jabloneckém areálu Břízky. Prostějovští závodníci si ale s náročným cílovým stoupáním hravě poradili a opět měli své zástupce na stupních vítězů. Mezi staršími žačkami druhé místo vybojovala Patricie Müllerová a třetí místo přidala ještě kadetka Gabriela Bártová. Vynikající páté místo pak zaznamenali Stanislav Pátík mezi žáky a Naďa Voráčová v ženách. 

Neděle, kdy se jel silniční závod v Hodkovicích nad Mohelkou, pak byla ještě o poznání úspěšnější, když si ve starších žácích dojel osamoceně pro vítězství Stanislav Pátík. Gabriela Bártová si oproti sobotě o místo polepšila a skončila mezi kadetkami druhá, naopak Patricii Müllerové o pouhou jednu příčku stupně vítězů unikly.   

„Silniční část sezóny se blíží ke svému konci, jsem proto rád, že jsou závodníci stále schopni držet si svou standardní výkonnost, a i po náročném programu, který už mají za sebou, stále patříme mezi nejlepší mládežnické celky,“ chválil své svěřence trenér Martin Cetkovský. 

Ve složení Tomáš Bárta, Karel Tyrpekl, Wojciech Pszczolarski, Denis Rugovac a Daniel Babor se pak elitní tým postavil na start italského etapového závodu. Jeho úvodní etapou byla týmová časovka, která prostějovským závodníkům nevyšla podle představ a obsadili v ní 31. místo. Ve druhé etapě se závodníkům vedlo o něco lépe, když v nabité konkurenci dojel v hlavní skupině na 22. příčce Tomáš Bárta. Třetí etapa už byla profilově velmi náročná a mezi závodníky se tvořily velké časové rozdíly. Z prostějovských v ní byl nejvýše klasifikován Karel Tyrpekl na 61. místě, shodné umístění patřilo také Tomáši Bártovi v závěrečné etapě a Tyrpeklovi v celkovém hodnocení.

Jak je o Itálii známo, v závodě se statusem UCI se vždy sejde velmi silná konkurence a závodníci na nic nečekají, jsou aktivní, tudíž je to pro mladé závodníky velká škola. Naši závodníci předváděli pěkné výkony, Tomáš Bárta se překvapivě ukázal i v kopcích. Hlavně tu ale nasbírali mnoho zkušeností, které si mohou v závěru sezóny ještě zúročit,“řekl sportovní ředitel Michal Mráček.

Děkujeme za finanční podporu Statutárnímu městu Prostějov, Olomouckému kraji a nadaci ČEZ, bez jejíhž podpory bychom nemohli svoji činnost na tak vysoké úrovni provozovat.

 

Děkujeme za finanční podporu Statutárnímu městu Prostějov, Olomouckému kraji , bez jejíchž podpory bychom nemohli svoji činnost na tak vysoké úrovni provozovat.