Mládež sbírá úspěchy na Českém poháru na silnici

26.8.2019

Závodníci mládežnických kategorií mají kalendář Českého poháru na silnici, který nese název TECHNISERV CUP 2019, nabitější, než je tomu v případě mužů elite. V srpnu tak absolvovali už čtyři závody této soutěže a z každého přivezli několik pódiových umístění!

Mládež sbírá úspěchy na Českém poháru na silnici

Novinkou v kalendáři byl závod ve Slatině u Bílovce. Závodníci se tam postavili na start silničního závodu, který vedl po 6,5 kilometrů dlouhých okruzích, které byly profilově poměrně náročné. Z prostějovských závodníků tam byla velmi úspěšná Gabriela Bártová, když mezi kadetkami vybojovala třetí místo. Těsně pod stupni vítězů skončila starší žákyně Eliška Grulichová a velmi dobrý výkon podala také šestá žačka v cíli Patricie Müllerová. Senzační výkon předvedl junior Jakub Hník, který ovládl kategorii juniorů. 

O týden později se tým vypravil na pohárový závod do Nového Jičína. Na programu byl opět silniční závod, tentokrát na čtrnáctikilometrových okruzích. Starší žákyně Eliška Grulichová už si tentokrát nenechala stupně vítězů uniknout a vybojovala druhé místo, na nepopulárním čtvrtém místě ale skončil starší žák Stanislav Pátík. O příčku si oproti předchozímu závodu polepšila Patricie Müllerová, ta skončila mezi žákyněmi pátá. Na stupně vítězů se opět probojovala Gabriela Bártová, když byla mezi kadetkami druhá, stejně jako junior Jakub Hník.

Uplynulý víkend byl ve znamení hned dvou závodů. V sobotu se konalo kritérium v Ostavě-Porubě a prostějovská děvčata ovládla kategorii starších žákyň a kadetek, když se vítězkami staly Patricie Müllerová a Gabriela Bártová. Pódiové umístění vybojoval také Lukáš Kolařík, když mezi juniory skončil třetí. Opět těsně pod stupni vítězů se umístil starší žák Stanislav Pátík a tentokrát také kadet Petr Kovařčík. Na úspěchy závodníci navázali v neděli v silničním závodě ve Slatině. Ve starších žákyních tam třetí místo obsadila Eliška Grulichová a jen o místo za ní zaostala Patricie Müllerová. Třetí byl ve starších žácích také Stanislav Pátík, pátý pak Vojtěch Koblížek. V kadetkách byl prostějovský dres opět vidět na stupních vítězů zásluhou stříbrné Gabriely Bártové. Svůj úspěch zopakoval i junior Jakub Hník, když zvítězil ve velmi nabité konkurenci.   

„Mám velkou radost, že závodníci podávají stabilně dobré výkony i ve druhé polovině sezóny. V kombinaci s dráhou mají poměrně náročný program, ale daří se nám držet výkonnost. Závody v tomto věku jsou ale samozřejmě hlavně o sbírání zkušeností, proto jsem rád, že je v týmu stále dobrá nálada a všechny to především baví,“ říká trenér mládeže Martin Cetkovský.

Mladí závodníci se momentálně stejně jako elitní jezdci připravují na jeden z vrcholů prostějovské cyklistiky, kterým je dráhový závod Grand Prix Prostějov – Memoriál Otmara Malečka.  

Děkujeme za finanční podporu Statutárnímu městu Prostějov, Olomouckému kraji a nadaci ČEZ, bez jejíhž podpory bychom nemohli svoji činnost na tak vysoké úrovni provozovat.