Mládež závodila na etapových závodech na dráze i silnici

27.5.2019

Silniční a dráhový etapový závod má za sebou mládež TUFO-PARDUS Prostějova. V uplynulém týdnu se mladé naděje rozdělily na dvě skupiny a postavily se na start Malého závodu míru v Lanškrouně a mezinárodního dráhového závodu 500+1 kolo. 

Mládež závodila na etapových závodech na dráze i silnici

V silničním etapovém závodě pro kategorie žáků a kadetek poměřili své síly v konkurenci 162 závodníků z několika zemí Evropy. Nejvíce se dařilo Stanislavu Pátíkovi, když v průběhu čtyř etap v průběžném pořadí figuroval v první desítce, nakonec z toho bylo skvělé šesté místo. Prostějovský dres byl vidět i na stupních vítězů zásluhou Gabriely Bártová, která byla v kadetkách třetí. 

Takové závody jsou pro mladé závodníky příležitostí nasbírat ohromné množství zkušeností. S mezinárodní konkurencí se tyto kategorie moc nepotkávají, startovní pole navíc bylo velmi početné. Profilově závod také nebyl jednoduchý, věřím, že to všechny posune nejen výkonnostně,“ řekl trenér mládeže Martin Cetkovský. 

Část týmu ve stejném termínu absolvovala 500+1 kolo na brněnském velodromu. Skvělý výkon podali kadeti Radovan Štec a Matyáš Koblížek, když spolu za přispění dalších týmových kolegů vybojovali druhé, respektive třetí místo. Ve skvělé formě se představili také junioři, kteří se rozhodli postaršit a poměřit své síly s elitními muži, mezi kterými měl TUFO-PARDUS Prostějov pouze jediného zástupce Luďka Lichnovského. Junioři i Lichnovský závodili velmi aktivně, nejvíce se dařilo Lukáši Kolaříkovi, který byl po většinu závodu v popředí s hlavními favority, a nakonec z toho bylo celkové čtvrté místo, do první desítky se navíc vešel také René Smékal.  

 

 Foto: Jan Brychta / Svetcyklistiky.cz