Muži v Polsku absolvovali dvě městská kritéria a silniční závod UCI

14.5.2024, Silesia POL, MM

Třídenní závodní program absolvovali muži v Polské části Slezska. Páteční kritérium v Chorzowě, silniční závod zařazený do kalendáře UCI Bílsko Bělé, a nakonec ještě jedno kritérium v Mikolówě.

Páteční kritérium v Chorzowě se konalo na obslužné komunikaci Slezského stadionu a bylo velmi rychlé. Z pětice prostějovských závodníků byl ve výsledkové listině nejvýše na 15. místě Wojciech Pszczolarski. Aktivně si však počínali i Ondřej Pokorný a Franciszek Kocur.

Kritérium posloužilo jako dobré rozjetí před hlavním závodem Slezské trilogie, kterým byl sobotní silniční závod UCI Silesian Classic. Závod měl distanci 159 km a vedl zvlněným velmi technickým terénem. Závod se navíc odehrával v nepříznivém počasí s deštěm a teplotou kolem 13 st. V úvodu závodu se do úniku vydal nejstarší prostějovský závodní W. Pszczolaski, který se na špici závodu pohyboval dva z osmi okruhů závodu. Peloton se postupně vlivem náročného terénu a počasí zásadně redukoval a o to příznivějším faktem bylo to, že ve hře zůstávali mladíci Franciszek Kocur, Vojtěch Soukup a Ondřej Pokorný. V cíli pak obsadil Kocur 20., Soukup 21 a Pokorný 33. příčku.

Závěrečné kritérium v Mikolówě doprovázelo několik pádů. Pád postihl i W. Pszczolaského, ale i přes tento nepříjemný incident obsadil 10. místo. Ondřej Pokorný byl po pádu otřesen znatelně více a závod pro něj skončil.

Sportovní ředitel týmu komentoval třídenní program stručně: „Naši mladí kluci se opravdu snaží a věřím, že se s postupují sezónou budou se ještě zlepšovat. Nyní se však všichni tři musí vypořádat s maturitami, které aktuálně probíhají.“

Děkujeme za finanční podporu Statutárnímu městu Prostějov, Olomouckému kraji, bez jejíchž podpory bychom nemohli svoji činnost na tak vysoké úrovni provozovat.