Mužský tým závodil na silnici ve Slovinsku a na dráze v Německu

21.5.2024, Snovik SLO, MM

Tým mužů TUFO PARDUS Prostějov měl v posledních týdnech velmi nabitý program. Jan Voneš a Marin Chren závodili v Německu na tradičních 4 – Bahnen Tournee, kde se získali několik pódiových umístění. Další šestice závodníků se postavila na start silničního UCI závodu GP Gorjenska ve Slovinsku.       

Mužský tým závodil na silnici ve Slovinsku a na dráze v Německu

Německé turné 4 drah je už desítky let nedílnou součástí mezinárodního kalendáře a všechny jeho zastávky, kterými letos byly města Singen, Oberhausen, Öschelbronn a Dudenhofen, byly zařazeny do kalendáře UCI v 1. kategorii.

Prostějovští závodníci tento dráhový maraton absolvovali v rámci reprezentací svých zemí. Oběma se během tohoto dráhové maratonu podařilo vystoupat na stupně vítězů. Jan Voneš společně se svým reprezentačním kolegou Denisem Rugovacem vybojovali v Singenu 2. a v Dudenhofenu 3. místo v madisonu. Martin Chren v Singenu vybojoval 3. místo ve scratchi. 

Šestice ve složení Kocur, Soukup, Štec, Koblížek, Pszczolarski a Rafaj odcestovala v sobotu do Slovinska, aby se v neděli postavila na start silničního závodu GP Gorjenska. Podobně jako většina závodů ve Slovinsku i tento měl poměrně náročný profil s cílem na konci 5 kilometrů dlouhého stoupání v Zatrniku. S tratí se nejlépe popasoval Franciszek Kocur, který závod dokončil na 24. pozici.

„Aktuálně jedeme opravdu velmi hustý a náročný program. Je to pořádný záběr pro závodníky i personál. Výsledkově jsem spokojený, na dráze se kluci postupně zvedají a dokážou atakovat i obsadit pódia v UCI závodech. Ve Slovinsku jsme pracovali pod závěrečný kopec pro Kocura, a i když je 24. místo solidní, doufali kousek výš. Ideálně do top ten.“ Shrnuje náročný program Michal Mráček 

Silniční program kontinentálního týmu mužů nyní pokračuje dvěma jednorázovými závody v Itálii, který má společný název Due Giorni Marchigiana.

Děkujeme za finanční podporu Statutárnímu městu Prostějov, Olomouckému kraji, bez jejíchž podpory bychom nemohli svoji činnost na tak vysoké úrovni provozovat.   

Fotogalerie

IMG_1891-2.jpg
IMG_1892-2.jpg
IMG_1890-2.JPG
IMG_1889-2.jpg