PARDUS-TUFO Prostějov na Tour de Hongrie a Eurosportu

12.8.2018

Ve dnech 14. - 19. srpna se postaví zástupci kontinentálního týmu PARDUS-TUFO Prostějov na start závodu Tour de Hongrie, tedy Okolo Maďarska, který je zařazen do první kategorie závodů kalendáře UCI Europe Tour.

PARDUS-TUFO Prostějov na Tour de Hongrie a Eurosportu

Podobně jako jiné turisticky významné země, tak i vláda Maďarska zvolila pro prezentaci své země a ukázku svých přírodních pokladů cyklistiku. A organizátoři ze společnosti Vuelta Sportirola si přibrali ke spolupráci giganta z oboru, společnost A.S.O. (Amaury Sport Organization). Ano jedná se o společnost pořádající Tour de France, Paris-Rubaix, Paris-Nice, ale také slavnou off-road rally Dakar.

Díky tomuto spojení se Maďarům podařilo nejen připravit skoro týdenní etapový závod, ale především akci dostat do televizí  ve 195 zemích světa, na šesti světadílech. Pro české fanoušky bude každý den vysílaný hodinový sestřih na Eurosportu. Samozřejmě bude k dispozici webový online stream, jehož odkaz bude k dispozici jak zde na našich webových stránkách, tak na facebooku.                                                                                                                                                                                 

Tento závod je pro nás určitě mimořádně prestižní akcí a snažili jsme se náš mladý tým na tento závod maximálně připravit. Nadstandardní bude jak vybavení, například použití vysílaček, tak doprovodný personál. Také možnost využití dvou mechanických vozů je při závodě této úrovně nutností. Závodníkům budou k dispozici dva maséři, stejně tak dva mechanici. To vše pro sedm závodníků, kterými jsou:  Karel Hník, Karel Tyrpekl, Mykyta Zubenko, Wojciech Pszczolarski, Luděk Lichnovský, Tomáš Bárta, Marek Dolníček.

Sportovní ambice se odhadují složitě. Nicméně určitě bychom rádi dosáhli na nějaký dílčí výsledek.Ať už v etapě, nebo v kategorii U23. Samozřejmě budeme jezdce "tlačit" do úniků, aby naše dresy byly vidět. Karel Hník, a nejen on, se na tento závod zodpovědně připravoval a pár etap by mu mohlo vyhovovat.  V podstatě hned první etapa je hodně zvlněná, Karel však potřebuje kopce ještě o něco větší. V tomto směru se nejlépe jeví  4. etapa s cílem v Miskoci, kde je před cílem hodně velký kopec s přibližně 12km stoupáním. Vyloženého spurtéra nemáme, ale slušně si v této cyklistické dovednosti počínají Tomáš Bárta a Luděk Lichnovský.

Vše podstatné můžete také sledovat:

web závodu: https://www.tourdehongrie.hu/en

Fb závodu: https://www.facebook.com/tourdehongrie/