Patricie Müllerová excelovala na prvním dráhovém poháru

12.11.2018

V sobotu v Motole odstartoval první Český pohár na dráze tradičními přebory SCM a prostějovské naděje domů vezou několik pódiových umístění!

Patricie Müllerová excelovala na prvním dráhovém poháru

Mladí závodníci měli do nedávné doby zasloužený odpočinek po silniční sezóně. Do závodního tempa tak naskočili po několika málo přípravných trénincích, hned ale potvrdili své dráhařské kvality.

Nejúspěšnější zástupkyní modrožlutých barev byla žákyně Patricie Müllerová. Ta ve své kategorii nenašla přemožitelku, když s přehledem porazila druhou Adélu Markovou z Dukly Praha a Kateřinu Černou z týmu Profi Sport Cheb. V mladších žácích vystoupal na třetí stupínek David Blažek, když nestačil na Richarda Rišku (CK Epic Dohňany) a Tadeáše Mansfelda (Profi Sport Cheb).

Patricie byla excelentní. Vůbec nedala svým soupeřkám šanci. Už jako prvoročačka si v kategorii počínala velmi dobře a vybudovala si určitý respekt mezi soupeřkami a toto vítězství naznačilo, že v nadcházející sezóně to bude ještě lepší. Vyzdvihnout ale musím i výkony našich nejmladších, kteří nemají s motolskou dráhou tolik zkušeností, přesto se toho vůbec nebáli. Úplnou premiéru si tu odbyl mimo mladších žáků taky kadet Kovařčík a počínal si velmi dobře,“ komentuje výkony svých svěřenců trenér Martin Cetkovský a dodává: „Byly to první závody, taková startovní čára do dalšího tréninku. Ukázalo se, jak na tom kdo po volnu je a kam se bude příprava ubírat. Myslím si ale, že závodníci jsou na tom dobře a forma bude jen stoupat.

Tým PARDUS-TUFO Prostějov navíc získal celkové druhé místo v hodnocení sportovních center mládeže, když nestačil pouze na TJ Favorit Brno a s přehledem porazil třetí TJ Kovo Praha.