Pět medailí pro Prostějov z MČR mládeže na silnici!

8.7.2019

V uplynulém týdnu se v jesenické Vidnavě konalo Mistrovství republiky mládeže v silniční cyklistice. Na startu nechyběly ani závodníci týmu TUFO-PARDUS Prostějov, kteří na šampionát jeli s těmi nejvyššími ambicemi.

Pět medailí pro Prostějov z MČR mládeže na silnici!

Program mistrovství začal individuálními časovkami. V nich se hned dva naši závodníci probojovali na stupně vítězů, když žák Stanislav Pátík vybojoval bronz a stříbro získala kadetka Gabriela Bártová. 

Trasa časovek nebyla moc technicky náročná, zato prověřila výkonnost a byla spravedlivá. Kromě dvou medailí jsme dosáhli i na další skvělé umístění, naše žákyně Paťa Müllerová skončila pátá a Eliška Grulichová po smolném pádu šestá, nebo třeba Matyáš Koblížek byl v kadetech desátý. Velice pěkně jel i Radovan Štec, kterému se bohužel kvůli spadlému řetězu na začátku závodu nepodařilo probojovat na stupně vítězů,“ komentoval výkony závodníků trenér Martin Cetkovský.  

O dva dny později přišly na řadu časovky dvojic a družstev. Ani v této disciplíně nezůstaly stupně vítězů bez prostějovských barev, když třetí místo vybojovala dvojice žákyň Müllerová – Grulichová. Ve starších žácích jen o čtyři vteřiny unikla medaile Vojtěchu Koblížkovi a Stanislavu Pátíkovi, kadetka Gabriela Bártová a Nicol Křenková skončily osmé a družstvo kadetů ve složení Radovan Štec, Matyáš Koblížek, Petr Kovařčík a Ondřej Pokorný obsadilo sedmou příčku. 

Celý program vyvrcholil silničními závody. Z nich do Prostějova putovala jedna medaile zásluhou Gabriely Bártové, která mezi kadetkami obsadila shodně jako v časovce druhé místo. Na umístění do první desítky ale dosáhla také žákyně Patricie Müllerová, když skončila sedmá, Stanislav Pátík byl mezi žáky osmý a Matyáš Koblížek v kadetech sedmý. 

„Na mistrovství jsme potvrdili náš vysoký standard. K dalšímu umístění na stupních vítězů vždy kousek chyběl, ale snad v každé kategorii, kde od nás někdo startoval, jsme zaznamenali umístění v první desítce, což je vzhledem ke konkurenci, která se vždy na MČR sejde, velmi dobré. Závodníky nyní čeká závěrečná příprava na mistrovství ČR na dráze ve vytrvalostních disciplínách, které se pojede na domácím velodromu na konci července,“ řekl spokojený trenér Cetkovský.