Suverénním způsobem si pro vítězství v madisonu Memoriálu Otmara Malečka přijela polská dvojice Konrad Waliniak a Piotr Maslak, ve strhujícím finiši druhé místo urvali italský matador Matteo Donega a Oskar Ulrik Winkler z Dánska. Nakonec až třetí místo zůstalo pro Daniela Babora s Tomášem Bártou, kteří dlouho bojovali o vítězství a na třetí místo se propadli až v samém závěru závodu.
Vítězem omnia žen se stala slovenská závodnice Alžběta Bačíková před druhou Lucy Nelson z Velké Británie a třetí Akvile Gedraityte z Litvy. Vítězem omnia juniorů se stal domácí závodník Tomáš Vrána, druhé místo bral Matvii Khatsynkyi z Ukrajiny, místo třetí pro Duklu Praha vybojoval Šimon Matějek. Muži elite se předvedli také ve scratchi, ve kterém zvítězil polský rychlík Filip Prokopyszyn před druhým Matteo Donegou a Maksymilianem Radoszem z Polska. Bodovací závod stejné kategorie opanoval Konrad Waliniak před druhým Danielem Cristou z Rumunska a Danielem Baborem.
Páteřní program druhého závodního Memoriálu Otmara Malečka tvořilo omnium mužů elite. Přetlak závodníků si vynutil kvalifikační jízdy z nichž teprve vzešla pětadvacítka závodníků. I třetí závodní den vynikající sportovní výkonnost předvedli polští reprezentanti Konrad Waliniak a Piotr Maslak, kteří obsadili první, respektive třetí místo. Na místo druhé se vynikajícím výkonem probil reprezentant Rumunska Daniel Crista. Nejlepším z českých závodníků byl šestý Adam Křenek, v první desítce se umístil i devátý Tomáš Bárta.
Ženy a juniorky se postupně utkaly ve scratchi, vylučovacím a bodovacím závodě. Ve scratchi první místo obsadila Alžběta Bačíková před druhou Lucy Nelson a třetí Ellen Hjøllund Klinge. V eliminaci zvítězila Ellen Hjøllund Klinge před druhou Akvile Gedraityte a třetí Francescou Selva. Závěrečný bodovací závod přinesl strhující podívanou, suveréním způsobem zvítězila Ellen Hjøllund Klinge, ale rozhodující rundu se podařilo dát také Patricii Müllerové, která obsadila vynikající druhé místo. Výkon prostějovské odchovankyně byl podtržen tím, že Patricie se ve čtvrteční eliminaci dostala do hromadného pádu, vynechala páteční závody, aby v sobotu vybojovala skvělé druhé místo. Třetí místo obsadila Bethany Ingram ze Spojených států amerických. Pěkné čtvrté místo obsadila Hana Heřmanovská, které jako odchovankyně uničovské cyklistiky rovněž odtrénovala dlouhá léta na prostějovské dráze.
Ve stejných disciplínách jako ženy a juniorky se předvedli také junioři. Ve scratchi zvítězil domácí Tomáš Vrána před druhým Karolem Grzadzielem z Polska a třetím rovněž domácím Albertem Rauschertem. Tomáš Vrána přemožitele nenašel ani v eliminaci, kde druhé místo bral Andrei Holovchenko z Ukrajiny, místo třetí bral Karole Grzadziel. V závěrečném bodovacím závodě vítězstvím završil hattrick Tomáš Vrána, na stupních vítězů jej doplnili Andrei Holovchenko a Danylo Kozoris.
Na samotný závěr závodů byl lékařce onkologické kliniky FN Olomouc MUDr. Denise Vitáskové, Ph.D. předán výtěžek dobrovolného vstupného ve výši 28.000 Kč, kde se Otmar Maleček léčil. Oťase Malečka účastníci uctili též minutou ticha před vyhlášením pátečního madisonu. „Závody hodnotím jako velmi vydařené, kvalitní a široká startovní listina sice program natáhla o nominační jízdy, ale závody byly na vysoké úrovni. Ve všech kategoriích diváci viděli napínavé souboje a byli doslova vtaženi do děje závodu. Zejména páteční večer tradičně přišlo nejvíce lidí a vytvořili skvělou kulisu pro dráhovou cyklistiku světové úrovně“, uvádí ředitel závodu Michal Mráček. Závěrem se sluší poděkovat Statutárnímu městu Prostějov, Olomouckému kraji a dalším partnerům, bez kterých by se závody takové úrovně v Prostějově nemohly konat.