Prostějovský velodrom přivítá světové hvězdy dráhové cyklistiky

20.8.2020

Čtyři dny plné soubojů závodníků ze všech koutů světa v Prostějově se blíží. Už 25. 8. odstartuje dvoudenní mezinárodní dráhový mítink GP ČSC Velká cena Olomouckého kraje, na který pak od 28. 8. volně naváže tradiční zlatý hřeb léta GP Prostějov – Memoriál Otmara Malečka. 

Prostějovský velodrom přivítá světové hvězdy dráhové cyklistiky

Ještě před nedávnem nebylo jisté, zda se obě akce uskuteční. Pořadatelé však do poslední chvíle pracovali na všech přípravách a do poslední chvíle doufali, že se další překážka nevyskytne.

Bylo to těžké rozhodování, jestli závod uspořádat. Vyžaduje to jisté náklady ještě předtím, než se vůbec závodníci postaví na start, a navíc v současné době s velmi nejistým výsledkem. Nevěděli jsme, s jakou podporou stran státních institucí a sponzorů budeme moct počítat, což je v této době pochopitelné, jsme ale rádi, že jsme se takto rozhodli. I v této komplikované době je totiž zájem o start velký,“ říká ředitel závodu Michal Mráček.  

Na startu se tak opět sejde kompletní domácí špička jak ve sprintu, tak vytrvalostních disciplínách a ze zahraničních reprezentantů budou na startu medailisté z mistrovství Evropy a světa. Diváci se tak mohou těšit například na domácího závodníka Daniela Babora, Tomáše Bábka z Dukly Brno, nebo třeba Andrease Grafa, rakouského medailistu z MS nebo Wojciecha Pszczolarskeho z Polska. Mezi ženami nebude chybět juniorská mistryně světa Sára Kaňkovská z Dukly Brno, nejúspěšnější česká dráhařka Jarmila Machačová, nebo medailistka z MS Daria Pikulik z Polska. 

Při pohledu na startovní listinu se může zdát, že nestartují tak velká jména jako třeba v loňském roce, kdy každý sbíral body pro nominaci na Olympijské hry. Přijede hlavně mladá krev silných dráhových federací a já si myslím, že to na sportovní stránce závodu může ještě přidat. Závodů je málo, všichni se budou rvát o každý metr, očekáváme, že divácky bude tento ročník velmi zajímavý,“ dodává Mráček. 

Program GP ČSC VC Olomouckého kraje bude zahájen v úterý 10:30 omniem, o den později vyvrcholí madisonem elitní kategorie mužů. Memoriál Otmara Malečka bude zahájen v pátek také po půl jedenácté a tradičně ho uzavře madison, který se většinou dojíždí už za umělého osvětlení, což závodu přidává na atraktivitě. Tradicí je také skutečnost, že díky spolupráci s Kateřinou Malečkovou bude výtěžek z dobrovolného vstupného a tomboly věnován Onkologickému oddělení FN Olomouc

Novinkou naopak bude vyhlášení Velké ceny Force, když značka Force, která je partnerem prostějovského týmu, převzala záštitu a finančně podpořila omnium mužů. 

Organizační tým obou akcí děkuje a velmi si váží podpory Statutárního města Prostějov, Olomouckého kraje a dalších sponzorů. 

Děkujeme za finanční podporu Statutárnímu městu Prostějov, Olomouckému kraji , bez jejíchž podpory bychom nemohli svoji činnost na tak vysoké úrovni provozovat.