Prostějovští závodníci startovali na Londýnských šestidenních

3.11.2018, GBR - London
Prostějovští závodníci startovali na Londýnských šestidenních

Po boku těch největších hvězd dráhové cyklistiky startovali na Londýnschých šestidenních tři závodníci našeho týmu PARDUS - TUFO Prostějov. Na nejsledovanější dráhové show se předvedli Daniel BaborLuďkem Lichnovským a Wojciech Pszczolarski (Wojtek startoval spolu se svým reprezentačním kolegou Danielem Staniszewskim).

 

Hned od prvního dne prostějovští ukazovali, že smlouvu na šestidenní závody dvojic získali právem, když Daniel Babor ovládl bodovačku. Druhý den byl v téže disciplíně Lichnovský druhý. Třetí den pak zvítězil Wojciech Pszczolarski v závodě za dernami a den čtvrtý ovládl se svým kolegou Danielem Staniszewskim madison. Sečteno podtrženo, závodníci z Prostějova téměř každý den vybojovali pódiové umístění v některé z disciplín. V celkovém hodnocení patří Pszczolarskemu se Staniszewskim páté místo a Baborovi s Lichnovským dvanáctá příčka. Celkovými vítězi se stali Yoeri Havik a Wim Strotinga z Nizozemska.

 

S dvanáctým místem jsme při naší premiéře maximálně spokojeni, přesto ale pomýšlíme v každé disciplíně jen na příčky nejvyšší. Poslední dva dny už byly dost těžké a troufáme si říct, že nejen pro nás, ale i pro ostatní závodníky,“ svěřili se mladí dráhaři, pro které byly závody v Londýně premiérou. Postupně se postaví na start dalších pěti takových akcí, což je dobrou zprávou pro všechny příznivce cyklistiky, kteří už těchto šest dní mohli sledovat na Eurosportu s komentářem českých expertů.

 

Šestidenní v Londýně pro nás byly jednoznačně zkušeností, a to nejen v závodech, ale také mimo ně. Poznali jsme, že šest dní v každodenním závodním tempu se opravdu protáhne. Atmosféra tady ale byla skvělá. Jako první Six day byl pro nás Londýn výborný, protože další budou už jen náročnější, co se týče programu. Seznámili jsme se s hodně dobrými závodníky a myslíme si, že jsme svým výstupem nejen v závodech vstoupili do jejich podvědomí,“ dodávají Lichnovský s Baborem.