Prostějovští cyklisté pokračují v závodním kolotoči i v předvánočním čase

20.12.2023, MM

Závodníci TUFO PARDUS Prostějov bojovali v předvánočním čase na dvou velodromech. Mládež zakončila dlouhou sérii domácích šampionátů na motolském velodromu v Praze nejdelší disciplínou omniem. Dvojice Petr Vávra a Matyáš Koblížek pět večerů bojovala v Talents Cupu při Wooning Zesdaagse v nizozemském Rotterdamu. 

Prostějovští cyklisté pokračují v závodním kolotoči i v předvánočním čase

Motolský velodrom hostil MČR mládeže v cyklistickém víceboji tedy omniu. Samozřejmě nescházela modrožlutá družina zástupců prostějovského mládežnického týmu. Dobrou podzimní formu potvrdil v mladších žácích Jakub Dedek, který se po zisku mistrovského titulu ve vylučovacím závodě o týden dříve, musel tentokrát spokojit s bronzovou medailí. Shodné umístění a bronzovou medaili vybojovala také Kristýna Křupalová mezi kadetkami. V kadetech patřil k velkým favoritům Antonín Žufánek. V cíli mu patřilo druhé místo, s pouze tříbodovou ztrátou vítězného Matěje Vašinu z Favoritu Brno. Výkon Tondy Žufánka však byl ovlivněn nemocí, kterou krátce před šampionátem prodělal. 

To dvojice mužů U23, společně s trenérem Martinem Cetkovským, musela cestovat o dost dále. Součástí závodů Six Days v nizozemském Rotterdamu jsou tradičně závody „mladých pušek“ v kategorii U23, kteří však svůj závodní maraton měli zkrácen na pět dní. I tak to byla solidní závodní porce závodních kilometrů a prostějovští cyklisté se svým výkonem rozhodně neztratili. Po pěti dnech závodění a sečtení všech výsledků v Rotterdamské hale Ahoy, se mohli radovat z bronzového stupně. Lépe si v pětidenním klání vedli pouze nizozemci Joeri Schaper se svým partnerem Julianem Vergouwem a polská dvojice Konrad Waliniak s Piotrem Maslakem. 

S výkonem svých svěřenců byl spokojen i trenér Martin Cetkovský: „První den se kluci museli trochu rozkoukat, srovnat s počtem dvojic v závodě a atmosférou, která v hale Ahoy panovala. Od druhého dne již však fungovali skvěle a třetí místo si vyjeli zcela zaslouženě.“   

Pro část závodníků prostějovského týmu však ještě závodní program nekončí. Ve dnech 28. a 29. prosince se s letošním rokem rozloučí šestice prostějovských závodníků při dráhovém mítinku zapsaném v kalendáři UCI GP Novo Mesto ve Slovinsku.    

Děkujeme za finanční podporu Statutárnímu městu Prostějov, Olomouckému kraji , bez jejíchž podpory bychom nemohli svoji činnost na tak vysoké úrovni provozovat. 

Fotogalerie

MCR-omnium-2.-Antonin-Zufanek.JPG
Rotterdam-zaverecny-ceremonial.JPG
MCR-omnium-3.-Jakub-Dedek.JPG
MCR-omnium-3.-misto-Kristyna-Krupalova.JPG