První dvě mistrovské medaile pro Štece a Koblížka z dospělé kategorie

30.11.2022, Velodrom Praha-Motol , MM

Na velodromu Českého svazu cyklistiky se 26.-27. listopadu uskutečnil další díl ČP mládeže, jehož součástí bylo i MČR mužů Elite ve stíhacím závodě jednotlivců a v bodovacím závodě. Prostějovští úspěšní junioři Matyáš Koblížek a Radovan Štec se po přestupu mezi dospělé dočkali hned svých prvních mistrovských medailí.  

První dvě mistrovské medaile pro Štece a Koblížka z dospělé kategorie

Mistrovský závod ve stíhacím závodě jednotlivců se v jízdě o bronz utkal Radovan Štec s výrazně zkušenějším závodníkem pražské Dukly Denisem Rugovacem a úspěšnější právě Rugovac. Ve finálové jízdě o mistrovský titul se utkali dva benjamínci, ještě před dvěma měsíci junioři, Matyáš Koblížek a soupeřem mu byl Milan Kadlec (Dukla Praha). Také v tomto souboji byl úspěšnější závodník Dukly a Matyáš Koblížek se musel spokojit se stříbrnou medailí. 

V prestižním mistrovském bodovacím závodě se za suverénním Milanem Kadlecem odehrával velmi vyrovnaný boj o stříbrnou a bronzovou medaili. Stříbro nakonec ve své oblíbené disciplíně získal Radovan Štec. Matyáš Koblížek vybojoval příčku 5. a Ondřej Pokorný se umístil na 7. pozici.

V rámci víkendu také probíhal ČP mládeže s vloženými závody mužů. Nejlépe se opět dařilo prostějovským mužům. V závodě ve scratchi obsadili za vítězným Janem Vonešem (Du. Praha) 2. místo Matyáš Koblížek a 3. místo Radovan Štec. V závodě tempo race si nejlépe počínal Adam Křenek (Favorit Brno) a na pódium se 2. místem probojoval také Matyáš Koblížek.

V mládežnických kategoriích se v madisonu blýskla dvojice žáků Alexandr Kaniščev a Matěj Dedek, kteří vybojovali po tvrdém boji 3. místo. Mezi juniorkami obsadila po dvoudenním klání Eliška Grulichová 5. místo a ve stejné věkové kategorii chlapců se na solidní 7. pozici umístil Vojtěch Soukup.

Trenér Martin Cetkovský zhodnotil víkend následovně: „Radovan s Matyášem navázali na své úspěchy z juniorů a ihned se zařadili na špici domácí kategorie Elity. Také žáci mi dělají radost. Zlepšují se závod od závodu. V ostatních kategoriích jsme měli pár marodů. Zejména Paťa Müllerová by v juniorkách určitě bojovala o medaile.“      

Děkujeme za finanční podporu Statutárnímu městu Prostějov, Olomouckému kraji , bez jejíchž podpory bychom nemohli svoji činnost na tak vysoké úrovni provozovat.    

Fotogalerie

A.-Kaniscev-M.-Dedek-CP-madison-zaci.jpeg
R.Stec-MCR-Elite-bodovaci-zavod.jpeg
M.-Koblizek-MCR-Elite-stihaci-zavod-jed..jpeg
IMG_9503.JPG
IMG_9499.JPG
IMG_9495.JPG
IMG_9490.JPG