Seriál závodů Turné 4 drah v Prostějově

18.8.2022, Velodrom Prostějov CZE, MM

Již několik let je součástí českého poháru mládeže a projekt Turné 4 drah, které má vždy jednodenní zastávku na každém z aktivních otevřených českých velodromů. První zastávkou byla Plzeň, druhou Praha-Třebešín, třetí Prostějov a vše zakončuje velodrom v Brně. V Prostějově se letošní ročník jel jako Velká cena Alika a jednalo se vydařenou akci. 

Seriál závodů Turné 4 drah v Prostějově

Prostějovský díl Turné 4 drah doprovázelo krásné letní počasí a tak i účast všech domácích klubů byla kompletní.

Prostějovští závodníci nejvíce zazářili v kategorii juniorů, kde obsadili první tři místa v pořadí Vojtěch Soukup, Matyáš Koblížek a na třetí se umístil Radovan Štec.

V juniorské kategorii děvčat se umístila na třetím místě Patricie Müllerová. Do TopTen se v kategorii kadetů ještě dostali osmým místem Matěj Procházka a devátým Dominik Just, mezi kadetkami brala sedmé místo Karolína Richterová.

"Pro juniory se jednalo o přípravný závod před mistrovstvím světa a jeli jsme ho z plného tréninku. S výsledkem jsme proto spojen. U mladších kategorií se jednalo o jeden z prvních závodů po krátkém prázdninovém volnu, ale i po odpočinku mládežníci zvládli závod slušně." Shrnuje dění trenér Martin Cetkovský.

Děkujeme za finanční podporu Statutárnímu městu Prostějov, Olomouckému kraji , bez jejíchž podpory bychom nemohli svoji činnost na tak vysoké úrovni provozovat.

Děkujeme za podporu Nadačnímu fondu sportu, kultury a vzdělání Prostějov