Silniční mistrovství kadetů a žáků proběhlo na Jesenicku

19.7.2022, Jeseník-CZE, MM

V krásné přírodě Jeseníků se uskutečnilo MČR na silnici pro kategorie kadetů a žáků. Nejlepšího výsledku prostějovských závodníků dosáhla Karolína Richterová v silničním závodě kadetek, kde obsadila 12. místo.   

Silniční mistrovství kadetů a žáků proběhlo na Jesenicku

Mistrovské závody jak v časovce jednotlivců, tak v silničním závodě se uskutečnili v Obci Mikulovice a okolí.

Prostějovští se vydali do bojů s pěti kadety, třemi staršími žáky a dvěma kadetkami. 

Závodní program byl zahájen časovkami jednotlivců, kde nejlepšího výsledku dosáhla kadetka Alice Mikulášková, která obsadila ve své kategorii 15. místo. Mezi chlapci kadety si z prostějovských nejlépe vedl Filip Novák, který obsadil 24. příčku. Ve starších žácích byl Alexandr Kaniščev klasifikován na 32. pozici. 

V silničním závodě jednotlivců opět dosáhla v rámci prostějovských barev na nelepší výsledek opět kadetka, tentokrát ovšem jí ovšem byla Karolína Richterová, když projela páskou své kategorie na 12. místě. Mezi staršími žáky dojel Alexandr Kaniščev na 35. místě a nejlepším prostějovským závodníkem mezi kadety byl Filip Novák klasifikován na 52. pozici.

„Výsledkově by to mohlo být lepší. Na druhou stranu, je třeba vzít v úvahu, že větší část našich závodníků je ve svých kategoriích prvním rokem a lze tedy předpokládat jejich růst pro následující sezónu“ Dívá se do budoucnosti pozitivně trenér Martin Cetkovský    

Děkujeme za finanční podporu Statutárnímu městu Prostějov, Olomouckému kraji , bez jejíchž podpory bychom nemohli svoji činnost na tak vysoké úrovni provozovat.