Soustředění mládeže v Chorvatsku a Pavlově

28.3.2019

Někteří mladí závodníci TUFO-PARDUS Prostějov za sebou mají soustředění v teplých klimatických podmínkách chorvatského poloostrova Istrie, jiní v současné době najíždějí kilometry na jižní Moravě. Přípravy na sezónu tak vrcholí nejen elitním jezdcům.

Soustředění mládeže v Chorvatsku a Pavlově

V Chorvatsku trénovala mládež hned na dvou frontách. Vybraní junioři byli přizváni na soustředění s juniorskou reprezentací, díky čemuž měli ideální příležitost najet kvalitní kilometry a zároveň poprvé otestovat svou výkonnost v konkurenci závodníků jiných týmů v rámci kontrolních časovek. Závodníci a závodnice z kategorií kadetů a žáků se pak připravovali pod taktovkou Martina Cetkovského.

Počasí nám přálo, plán jsme splnili na sto procent. Na soustředění byla dobrá nálada, všichni k tréninku přistupovali svědomitě a zároveň si to užili,“ říká trenér Cetkovský a dodává: „Věřím, že jsou závodníci dobře připraveni a naváží na úspěchy z loňského roku, kdy jsme byli jedním z nejsilnějších mládežnických týmů na dráze a silnici

Nejmladší závodníci se v současné době připravují v tuzemských podmínkách na jižní Moravě. Soustředění pak zakončí startem na Velké ceně Hlohovce. 

Pro žáky je vedle najíždění kilometrů důležité také učení se jízdy ve skupině. Například jak se schovat, když fouká z boku, jak pravidelně střídat a samozřejmě je to taky o utužování kolektivu a aktivitách mimo kolo,“ popisuje trenér. 

Nejen mládež, ale i ostatní závodníci TUFO-PARDUS Prostějov odstartují už tuto sobotu sezónu Velkou cenou Hlohovce. Elitní tým mužů a junioři, kteří jsou v kategorii druhým rokem, se pak v neděli postaví na start prvního závodu ŠKODA CUPu Velká Bíteš – Brno – Velká Bíteš.