Tomáš Bárta třetí na V4 Special Series (UCI 1.2)

21.7.2019

Elitní tým TUFO-PARDUS Prostějov se ve složení Luděk Lichnovský, Marek Dolníček, Karel Tyrpekl, Wojciech Pszczolarski, Tomáš Bárta a Denis Rugovac postavil na start dvou jednorázových závodů V4 Special Series v Maďarsku. Čerstvý mistr republiky kategorie do 23 let přitom druhý start proměnil v pódiové umístění a spolu s Denisem Rugovacem také v body do žebříčku UCI.

Tomáš Bárta třetí na V4 Special Series (UCI 1.2)

První závod V4 Special Series Vasarosnameny-Nyiregyhaza startoval včera. V něm byl z prostějovských závodníků nejúspěšnější Lichnovský, když obsadil 19. pozici a na vítěze ztratil 55 vteřin. Tomáš Bárta vyhrál speciální sprinterskou prémii.

 Následoval závod V4 Special Series Debrecen-Ibrany, kde se týmu TUFO-PARDUS Prostějov dařilo ještě o poznání lépe. Tomáš Bárta v něm vybojoval skvělé třetí místo, Denis Rugovac navíc uzavřel první desítku. 

Do Maďarska nás jela většina po odpočinku, přesto jsme měli ty nejvyšší ambice. Včera se nám to úplně nepovedlo, o to více jsme si dnes hlídali rozhodující momenty. To se nám podařilo a když se začal peloton dělit, zůstali jsme s Karlem a Denisem v popředí. Asi dvacet kilometrů před cílem se začala vzdalovat skupina, kterou jsme si s Tyborem (pozn. Patrik Tybor – slovinský závodník) dojeli a pokračovali jsme v šesti. Jednomu závodníkovi se pak podařilo ještě odjet, náskok před pelotonem jsme ale udrželi až do cíle, takže jsme spurtovali o druhé a třetí místo. Byť jsem se po volnu necítil příliš dobře, skončil jsem ze skupiny druhý a celkově to tedy znamenalo třetí místo. Skvělý týmový, který jsme dnes podali ještě podtrhli kluci 10. a 14. místem. Moc jim všem děkuji za super spolupráci.“

 Děkujeme za finanční podporu Statutárnímu městu Prostějov, Olomouckému kraji , bez jejíchž podpory bychom nemohli svoji činnost na tak vysoké úrovni provozovat.

Výsledky: https://www.procyclingstats.com/race/v4-special-series-debrecen---ibrany/2019/result