Tři prostějovští závodníci na Evropských hrách v Minsku

23.6.2019

Na druhých Evropských hrách, které už jsou v plném proudu, nebudou chybět ani závodníci týmu TUFO-PARDUS Prostějova. Na start dráhových vytrvalostních disciplín se postaví Daniel Babor, Luděk Lichnovský a Wojciech Pszczolarski.

 

Tři prostějovští závodníci na Evropských hrách v Minsku

Ve čtvrtek zahájí program Babor startem ve scratchi, o dva dny později se pak všichni představí v madisonu, závodu dvojic, ve kterém Pszczolarskeho doplní jeho kolega z polské reprezentace.

Na posledních závodech s mezinárodní účastí dráhaři TUFO-PARDUS Prostějova prokázali, že jsou ve vynikající formě a do Minsku tak odcestují s nemalými cíli: „Na posledních závodech v Brně jsme ukázali, že jsme konkurence schopní, takže určitě pomýšlíme na medaili. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet, ale do závodu jdu s chladnou hlavou,“ řekl ke svému prémiovému startu na elitních hrách Daniel Babor, teprve devatenáctiletý závodník prostějovského týmu. 

Nominace hned tří závodníků z týmu si váží také sportovní ředitel Michal Mráček: „Pro tým je to velký úspěch, nicméně je zasloužený. Už několikátou sezónu patří naši závodníci k nejlepším dráhařům v Česku. To nám ale samozřejmě nestačí a snažíme se pracovat na tom, aby byli úspěšní také v mezinárodním měřítku. Doufám, že na EH v Minsku ukáží, že jdeme správným směrem.“