TUFO-PARDUS Prostějov na EH v Minsku

3.7.2019

Daniel Babor, Luděk Lichnovský a Wojciech Pszczolarski absolvovali druhé Evropské hry v Minsku, kde se postavili na start madisonu a v případě Babora také scratche. 

TUFO-PARDUS Prostějov na EH v Minsku

Dan začal svůj závodní program už ve čtvrtek. Ve scratchi měl nemalé ambice, vzhledem k tomu, že právě v této disciplíně získal před několika lety titul juniorského mistra světa. Přesto, že závod vypadal velmi nadějně, nakonec obsadil desátou příčku a s výsledkem příliš spokojen nebyl. 

Sobotní program pak vyvrcholil madisonem, kde se představila jak česká dvojice, tak Wojciech Pszczolarski spolu se svým polským reprezentačním kolegou. Ani v tomto závodě ale prostějovští do bojů o přední příčky nepromluvili, když Wojciech s kolegou obsadili deváté místo a Daniel s Luďkem byli dvanáctí.

 „Evropské hry pro mě nebyly příliš vydařené. Závod byl hodně chaotický, a navíc jsem vinou Běloruského závodníka v polovině spadl. Nebylo to nic hrozného, nasedl jsem zase na kolo a s kolegou jsme pokračovali, nicméně to už stačilo jen na deváté místo,“ řekl zklamaný Pszczolarski. Lichnovský doplňuje dojmy z pohledu české dvojice: „Nechtěli jsme na nic čekat, bylo jasné, že bude závod rychlý, takže jsme bodovali hned ve druhém bodování, to mi ale vzalo více sil, než jsem čekal a zbytek závodu pro mě byl hodně těžký. Jsem s tím hodně nespokojený, připravoval jsem se, jak nejlépe jsem