Tým mužů má za sebou první ostrý start

4.3.2019

Elitní tým mužů odcestoval na řecký ostrov Rhodos, kde závodníci finišují přípravu na sezónu a zároveň si poprvé otestovali formu startem na závodě kategorie UCI 1.2 International Grand Prix Rhodes.

Tým mužů má za sebou první ostrý start

Trasa této bezmála 190 kilometrů dlouhé jednorázovky je členitá a zahrnuje náročná stoupání. To nejnáročnější závodníky tradičně čekalo až v závěrečné části závodu, v letošním roce se však pořadatelé rozhodli vést závod v opačném směru. 

Profil v tomto směru je trochu náročnější. Velké stoupání se jelo poměrně brzy po startu a někteří naši závodníci právě tam ztratili kontakt s čelní skupinou. Do té ale záhy zase dojeli. Skupina pak jela pohromadě asi po třicátý kilometr před cílem, kde byly další kopce. V tom předposledním už tempu, které bylo opravdu vysoké, nestačil Rugovac s Dolníčkem, který však v průběhu závodu odvedl velký kus práce. V závěru se rozhodovalo v hromadném spurtu, tam jsme měli želízko v ohni v podobě mladého Tomáš Bárty, který měl ještě asi kilometr před cílem ideální pozici, pak ho ale chytly křeče a bylo po nadějíchVyzdvihnout musím také výkon Karla Tyrpekla, který se v kopcích vždy udržel s nejlepšími,“ zhodnotil průběhu závodu sportovní ředitel Michal Mráček a dodává: „Nutno podotknout, že závod byl na úvod sezóny ,obzvlášť pro takto mladé závodníky, velmi dlouhý a přesto, že byl profilově náročnější než v minulém roce, výsledný čas byl oproti loňsku o téměř čtvrt hodiny kratší.“

Nejvýše klasifikovaným závodníkem byl Tomáš Bárta, který protnul cílovou pásku na 18. místě v čase vítěze. Ve stejné skupině dojel ještě Karel Tyrpekl, konkrétně na 34. místě.

Závodníky čeká v rámci soustředění ještě etapový závod International Tour of Rhodes (UCI 2.2), který se koná od 8. 3. do 10. 3..

 

Děkujeme za finanční podporu Statutárnímu městu Prostějov, Olomouckému kraji , bez jejíchž podpory bychom nemohli svoji činnost na tak vysoké úrovni provozovat.