Úspěšné dokončení rekonstrukce zázemí Prostějovského velodromu

5.11.2018

V původně plánovaném termínu se podařilo dokončit rekonstrukci zázemí prostějovského velodromu, díky níž se významným způsobem rozšířily možnosti využití tradičního prostějovského sportovního stánku. Zvýšený komfort pocítí především samotní sportovci, vylepšení však naznala i ta část, která slouží návštěvníkům závodů, rozhodčím a administrativě klubu.

Úspěšné dokončení rekonstrukce zázemí Prostějovského velodromu

Úspěšná rekonstrukce byla realizována převážně z finančních prostředků Statutárního města Prostějov, avšak také s přispěním Olomouckého kraje. Náklady spojené se zhotovením stavebních projektů pak ze svého rozpočtu uhradil samotný klub SKC Prostějov z.s.

 

Prostory velodromu po více jak padesát let využívají k tréninkové činnosti i k pořádaní závodů prostějovští cyklisté – první závody na tehdy nově vybudovaném betonovém oválu odehrály již v roce 1967, tehdy se v Prostějově střetli reprezentační výběry dorostenců NSR a ČSSR – v současné době se jedná o závodníky týmu PARDUS – TUFO Prostějov. Závodníkům kategorie ELITE se letos podařilo dosáhnout mimořádných výsledkům, nominovali se na všechny vrcholné akce jako mistrovství Evropy či světa a získat celkem několik desítek medailí na republikových šampionátech. Neméně se dařilo a daří mládežníkům prostějovského týmu, pro které je velodrom a jeho zázemí nezbytnou součástí přípravy i četných závodů, kterých se pořádá každoročně celá řada. V neposlední řadě nelze opominout, že velodrom kžadý rok hostí nejlepší dráhaře světa, kteří startují na GP ČSC a především na Grand Prix Prostějov – Memoriálu Otmara Malečka, závodu, který se v posledních letech zařadil mezi největší dráhové mítinky ve střední Evropě.

 

Rekontrukce byla již nutností, stávající kapacita šaten, sociálního zázemí jak pro sportovce, tak pro obecenstvo nedostačovalo, nově je také možno poskytnou ubytování pro závodníky, společenskou místnost, což ulehčí jak přípravu závodníků, tak pořádání závodů.

 

Zrekonstruované prostory budou mít velké využití. Cyklisté, když jsou zde závody nebo týmové soustředění nemusí nikam dojíždět, mají tu pohodlí. Mohou se tedy soustředit pouze na výkony v tréninku a následnou regeneraci,“ říká jejich trenér Tomáš Konečný.

 

Závěrečná zpráva 2018