Úspěšný mládežnický Český pohár na dráze

23.4.2019

Třídenní klání Českého poháru na dráze pro mládežnické kategorie se konalo od pátku do neděle v pražském Motole a mladí závodníci TUFO-PARDUS Prostějova opět několikrát stanuli na stupních vítězů. Zlatým hřebem víkendu pak byl z pohledu prostějovského týmu nový český rekord mezi kadety ve stíhacím závodě na 2 kilometry, o který se postaral prostějovský Radovan Štec. 

Úspěšný mládežnický Český pohár na dráze

První měřitelnou disciplínou bylo 200 metrů s letmým startem a poté se jel samotný sprint 9 trumfů. Mezi kadety v něm měly prostějovské barvy hned dvojnásobné zastoupení na stupních vítězů zásluhou Matyáše Koblížka, který měl druhý nejrychlejší čas, třetí pak byl Radovan Štec. Bratranec Matyáše Vojtěch Koblížek vystoupal na třetí stupínek mezi staršími žáky, jen těsně pod stupni vítězů skončil ve stejné kategorii Stanislav Pátík. Velmi dobře si vedla také Patricie Müllerová, která byla nejrychlejší mezi staršími žákyněmi, její čas byl zároveň pátým nejlepším mezi kadetkami. 

Podobně úspěšné bylo také stíhací omnium, kde mezi kadety zvítězil Radovan Štec, který v rámci individuální stíhačky navíc vytvořil nový český rekord této kategorie. Dobře si vedl také Matyáš Koblížek, který skončil pátý. Svou kategorii starších žákyň ovládla také Patricie Müllerová, mezi žáky byl z prostějovských nejlépe pátý Vojtěch Koblížek. Vědět o sobě dali také junioři, když byl René Smékal třetí, Lukáš Kolařík pátý a Max Müller sedmý. 

V bodovacím omniu navázala na své úspěchy žákyně Patricie Müllerová, když svou kategorii ovládla a zároveň byla svými výkony třetí nejlepší kadetkou. Těsně pod stupni vítězů skončil v kadetech Radovan Štec.

„Pro závodníky to byl další úspěšný víkend i když byli na dráze po delší odmlce, kdy se soustředili na začátek silniční sezóny. Přesto je vidět, že si drží svůj vysoký standard. Radovanův rekord je pak už jen třešničkou na dortu, kterou bychom chtěli povznést ještě o něco výše. Je vidět, že jsme přes zimu udělali kus práce a doufám, že forma vydrží a bude ještě stoupat,“chválil své svěřence Martin Cetkovský.