Úspěšný víkend týmu TUFO-PARDUS Prostějov

1.4.2019

Poslední březnový víkend byl pro prostějovské závodníky ve znamení prvních českých závodů sezóny. Nejdříve se tým vydal na tradiční otvírák sezóny Velkou cenu Hlohovce, následovala česká jarní klasika a zároveň první závod elitního ŠKODA CUPu Velká Bíteš – Brno – Velká Bíteš.

Úspěšný víkend týmu TUFO-PARDUS Prostějov

Hned úvodní start na tuzemských závodech proměnili závodníci modrožlutých barev ve dvě pódiová umístění. Z řad mládeže vybojoval v silné konkurenci skvělé druhé místo junior Jakub Hník, který pro letošní rok figuruje na soupisce silniční reprezentace. Radost pak ještě znásobil úspěch elitního závodníka Karla Tyrpekla, když zvítězil v kategorii do 23 let a celkově obsadil v nabité konkurenci zahraničních závodníků devátou příčku.

 Nedělní den už byl ve znamení věhlasné české klasiky. Pořadatelé letos navíc přišli s novinkou, když uspořádali vedle hlavního závodu také kritérium pro mládež. Právě v něm měl TUFO-PARDUS Prostějov pódiové žně. Mladí prostějovští závodníci zcela ovládli kategorii starších žáků, když zvítězil Stanislav Pátík, kterého doplnil na třetím místě Vojtěch Koblížek. Starší žačka Patricie Müllerová a kadet Matyáš Koblížek pak za svými kolegy nezaostali a ve svých kategoriích taktéž zvítězili. 

Elitní tým nastupoval do závodu s nabitou startovní listinou s cílem uspět v mezi muži do 23 let, potažmo získat dres průběžně vedoucího závodníka této kategorie. To se závodníkům jen těsně nepodařilo, když Tomáš Bárta skončil v této kategorii druhý a zároveň byl na dvanáctém místě v celkové klasifikaci naším nejvýše hodnoceným závodníkem. V hlavním skupině pak dojeli na 31. místě Karel Tyrpekl a na 33. místě junior Jakub Hník, který potvrdil svou formu i mezi elitou.

Závod byl divácky velmi zajímavý a v závěru plný zvratů. Při dělení pelotonu asi čtyřicet kilometrů před cílem zůstali z našich závodníků v jeho hlavní části jen lídři Bárta s Tyrpeklem a junior Hník. Samozřejmě jsme tam chtěli mít větší zastoupení, přesto jsme měli nakonec závodníka na pódiu a druhé místo se určitě počítá,“ řekl sportovní ředitel Michal Mráček.

Dalším závodem ŠKODA CUPu, na jehož start se závodníci TUFO-PARDUS Prostějov postaví, bude už 21. dubna svým profilem extrémní Kyjovské Slovácko. 

 

Děkujeme za finanční podporu Statutárnímu městu Prostějov, Olomouckému kraji , bez jejíchž podpory bychom nemohli svoji činnost na tak vysoké úrovni provozovat.