Vítězná vlna týmu TUFO-PARDUS Prostějov

9.5.2019

Třetí závod Českého poháru na silnici ŠKODA CUPu v Rokycanech absolvoval elitní tým ve složení Karel Tyrpekl, Tomáš Bárta, Vladimír Mikšaník, Marek Dolníček, Wojciech Pszczolarski spolu s juniorem Maximem Müllerem. I přes oslabenou sestavu si tým TUFO-PARDUS Prostějov vedl velmi dobře, když se Karel Tyrpekl stal vítězem kategorie U23. 

Vítězná vlna týmu TUFO-PARDUS Prostějov

Deset z patnácti okruhů jel peloton pohromadě a jeho tempu nestačilo pouze pár jednotlivců. Aby však pořadatelé závod zdramatizovali, vypsali ve třetím kole sprinterskou prémii, kterou ovládl prostějovský Vladimír Mikšaník. V desátém kole se ještě snažil získat jednu ze dvou vrchařských prémií, na té byl ale těsně druhý. Po desátém profilově náročném okruhu se začalo tempo hlavní skupiny zvyšovat a peloton postupně prořídl. Jeden ze zlomových okamžiků pak přišel, když se hlavní skupina rozdělila na dvě části. V té první se podařilo udržet Karlu Tyrpeklovi, který udržel krok s nejlepšími i ve třináctém okruhu, kdy se od čelní skupiny odpoutalo osm závodníků včetně. V předposledním okruhu už ale tempu závodníků z Elkov Author nestačil, a nakonec proťal cílovou pásku jako osmý, v kategorii do 23 let byl však suverénně nejlepší.

Dnes jsem se cítil dobře, podobně náročné profily mi sedí. Rozhodujícím momentem byl únik osmičlenné skupiny, ve které jsem nechyběl. Všichni jsme dobře spolupracovali, ale v závěru jsem neměl dostatek sil k odpovědi na hradecké nástupy. Náš tým odvedl skvělou práci, podařilo se nám získat rychlostní prémii a určitě jsme byli v závodě vidět. Patří jim velký dík,“ vzkázal po závodě Karel Tyrpekl.

Tomáš Bárta skončil celkově patnáctý, v kategorii U23 pak těsně pod stupni vítězů. Vladimír Mikšaník projel cílovou páskou na 37. místě a Wojciech Pszczolarski ještě o tři místa za ním. 

 

Část týmu, konkrétně Luděk Lichnovský, Daniel Babor a Denis Rugovac spolu juniorem René Smékalem startovali ve stejný den na dráhovém mítinku GP Velodrom Prešov. Na závodě kategorie UCI CL2 se sešla nabitá mezinárodní konkurence a závodníci TUFO-PARDUS Prostějova ukázali, že jsou ve skvělé formě. Po strhujícím boji se stal vítězem omnia Luděk Lichnovský, kterého ve scratchi napodobil Daniel Babor. Vynikající výkony podal také junior René Smékal, když se radoval z vítězství v obou disciplínách, tedy omniu i scratchi. 

Kluci podali skvělý výkon, spolupracovali, jeli týmově. Sešla se tu i poměrně silná konkurence, o to větší radost máme z Luďkova vítězství, když v přímém souboji porazil medailistu z mistrovství Evropy,“ řekl sportovní ředitel Michal Mráček. 

 Kromě vítězství tak závodníci získali také další body do žebříčku UCI. 

 

 

Foto: Josef Vaishar / Cycling.photography