Závod škol a Český pohár mládeže a žen

11.5.2024, Velodrom Prostějov CZE, MM

Třetí májový týden bude prostějovský velodrom patřit mladým a začínajícím cyklistům. První akce se uskuteční ve středu 22. května, ve kterém se utkají žáci prostějovských škol. Záštitu nad akcí převzal náměstek primátora města Prostějov Miloš Sklenka. V sobotu a neděli se uskuteční VC DT – Výhybkárna a strojírna a.s. Český pohár mládeže. 

Závod škol a Český pohár mládeže a žen

Středeční závod škol bude mít start na ploše velodromu a jeho trasa pak pokračuje ulicemi Za Velodromem, Hacarova, Polišenského a opět ulicí Za Velodromem se vrací na plochu velodromu do místa startu a cíle.

V minulém roce se z vítězství radovali žáci ZŠ Palackého, před žáky škol ŽŠ Dr. Horáka a ŽŠ Melantrichova. Avšak cílem akce je, více než pořadí, přinést radost ze sportu a pohybu obecně. 

Součástí akce bude také slavnostní otevření nově zrekonstruovaného vnitřního chodníku velodromu.

Víkend 25. a 26. již bude patřit registrovaným cyklistům, kteří budou bojovat o body do žebříčku Českého mládežnického poháru na dráze. Závod nese tradičně název Velká Cena DT – Výhybkárna a strojírna a.s. Tato prostějovská společnost již několik let cíleně podporuje mládež prostějovského cyklistického klubu.

Děkujeme za finanční podporu Statutárnímu městu Prostějov, Olomouckému kraji, bez jejíchž podpory bychom nemohli svoji činnost na tak vysoké úrovni provozovat. 

Propozice Závod Škol

Propozice VC DT ČP