Pszczolarski, Lichnovský a Babor startují na šestidenních v Londýně

26.10.2018

Six day London

Londýn, 23.-28. říjen 2018

Pszczolarski, Lichnovský a Babor startují na šestidenních v Londýně

Tři závodníci našeho týmu dostali pozvánku na prestižní dráhové závody dvojic Six Day. V úterý se tak v Londýně společně představili Daniel Babor, Luděk Lichnovský a Wojciech Pszczolarski, který závody absolvuje s reprezentačním kolegou Danielem Staniszewskim.  

 

Na základě loňských výsledků, které po celou sezónu prostějovští dráhaři předváděli se podařilo Lichnovskému s Baborem získat smlouvu na pět podniků této dráhové show. Pro Pardus - Tufo Prostějov je to historickým úspěchem, když se závodníci tohoto oddílu budou pravidelně ukazovat po boku největších hvězd světa.

 

Prostějovští závodníci navíc zahájili londýnské závody výborně. Hned na úvod obsadil třetí místo v madisonu Pszczolarski se svým kolegou Staniszewskim a třetí byl také v závodu za dernami, kde Lichnovský skončil pouze o příčku za ním, tedy čtvrtý. O velkou senzaci se pak postaral talentovaný Daniel Babor, když ovládl bodovačku.

 

Do bodovačky jsem nastupoval s tím, že si věřím na vítězství. Je poměrně krátká a jsem tu nejrychlejší. Doufám, že se zadaří i v nějakém závodě dvojic,“ řekl ke svému úspěchu Dan Babor.

 

Atmosféra a celkové prostředí je tady neskutečné. Naše první šestidenní jsou spíš o sbírání zkušeností a zároveň zjištění, jak to mezi nejlepšími závodníky na těchto závodech chodí. Není jednoduché dostat se mezi top závodníky do jejich povědomí. Myslíme, že na začátek jsme se uvedli docela dobře, bohužel jsme úplně nepodchytili zavedený systém závodění, ale už se do toho dostáváme a doufáme, že se během následujících dnů posuneme v žebříčku výš. Děkujeme všem, kteří nás sledují díky TV přenosu,“ vzkazují z Londýna čeští závodníci.

 

Podobně úspěšný pak byl i druhý závodní den. Čtvrté místo v závodu za dernami obsadil tentokrát Daniel Babor, Luděk Lichnovský vybojoval skvělé druhé místo v bodovačce a stejně tak druhé místo obsadil Wojciech Pszczolarski s Danielem Staniszewskim v madisonu.

 

I třetí den se prostějovští dočkali úspěchu, a to opět zásluhou Pszczolarskeho, když zvítězil v závodě za dernami a se svým kolegou obsadili druhé místo ve vylučovačce.

 

Závodníky tak čekají další tři dny dráhařských disciplín, jejich výkony můžete sledovat každý den živě na Eurosportu.

odkaz na výsledky:

https://sixday.com/london/london-results/